Data dodania: 24-04-2012

Movie Collection

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Każdy maniak filmowy i kolekcjoner DVD, napotkał problem katalogowania swoich płyt. Po przekroczeniu 300 sztuk zaczynasz się gubić w tym co masz i patrząc na sklepową półkę myślisz – „mam ten film czy go nie mam, oto jest pytanie!“ Jako, że wpisuję się w tę grupę, przyznaję – arkusze kalkulacyjne w Excelu, bazy danych, a nawet papierowe karteczki, wypisywane ręcznie nie spełniają dobrze swojego zadania. Rodzi się potrzeba lepszego sposobu zgromadzenia filmowego dobytku.

Naprzeciw tej potrzebie wychodzi aplikacja Movie Collection, dostępna dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. Za pomocą kilku prostych kroków pozwala skatalogować płyty oraz przetransportować plik do komputera. Przydatne i poręczne, bo dużo łatwiej grzebać w swoich DVD z telefonem niż z laptopem na kolanach.

Informacje, które można zapisać w aplikacji to: tytuł filmu, gatunek oraz ocenę. Ponadto możemy uzupełnić pozycję o dodatkowe info, format płyty, ile razy objerzało się film, komu się go pożyczyło, czas trwania, region, ograniczenie wiekowe, lokalizacja oraz zdjęcie (z galerii albo nowe).

Istnieje też możliwość przeskanowania kodu kreskowego, ale nie wiem czy to dlatego, że aplikacja zrobiona została na Amerykę, czy też mój skaner nie zadziałał, ale nie udało mi się zeskanować żadnego z kodów.

Ciekawe i przydatne są też statystyki posiadanych filmów, które możemy sobie podejrzeć w aplikacji. Można też dodać nowe kategorie filmowe, jeśli te wbudowane nie podpasują nam i zobaczyć jakie filmy dodali ostatnio inni użytkownicy.

Aplikacja ma niestety jeden spory minus – do filmu można przypisać tylko jedną kategorię. Każdy kinomaniak wie, że często trudno zakwalifikować film do jednego konkretnego gatunku, więc tagowanie go kilkoma byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Mimo to jest to niezły sposób katalogowania swojego dobytku, na pewno łatwiejszy niż dotychczasowe, próbowane przeze mnie rozwiązania. Tak więc aplikację z czystym sumieniem polecam.

 

Aplikacja do pobrania na Androida – kliknij aby przejść do Android Market (Google Play)