Data dodania: 22-05-2015

Codzienna porcja sztuki

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jeżeli kiedykolwiek czułeś, że nie odebrałeś wystarczającej nauki sztuki w czasach szkolnych, nie jesteś uczestnikiem programu lojalnościowego żadnej galerii sztuki i nigdy nie słyszałeś, że na rynku wydawniczym ukazała się „Wielka księga malarstwa”, ale jednocześnie chciałbyś czasami błysnąć w towarzystwie, popisać się swojej dziewczynie, czy chłopakowi, albo poprawić swoje notowania podczas rodzinnego spotkania, to Twórcy Muzei postanowili przyjść z pomocą.

Muzei to aplikacja aktywnych tapet, która codziennie wyświetli na ekranie Twojego smartfona nowy obraz jakiegoś znanego twórcy. Grafika na tapecie jest rozmyta, dzięki czemu nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu telefonu. Wystarczy jednak stuknąć 2 razy w ekran, aby obraz stał się wyraźny i abyś bez ograniczeń mógł podziwiać znane obrazy w pełnej krasie. W dolnej części ekranu zamieszczona jest dodatkowo informacja o autorze, tytule i dacie stworzenia. Z uwagi na specyfikę obrazów, zdecydowanie wygodniej ogląda się je na smartfonie w orientacji poziomej. Przy pionowym ustawieniu urządzenia widzimy jedynie niewielki fragment płótna. Mamy oczywiście możliwość przesuwania obrazu, ale oglądanie malarstwa fragmentarycznie mija się z sensem.

Każdy obraz można oczywiście udostępnić w mediach społecznościowych. To jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby znowu podłapać kilka punktów, tworząc wizerunek osoby wrażliwej na sztukę, będącej trochę ponad przyziemnymi problemami dnia codziennego 🙂

Muzei nie jest niestety wolne od drobnych niedociągnięć i nie wszystkie płótna prezentowane są w całości. Niby niuans, że kwitnący migdałowiec van Gogha nie ma kilku gałązek u góry, ale delikatny zawód jednak pozostaje.

Twórcy Muzei udostępnili nam możliwość ustawienia jasności, stopnia rozmycia i stopnia wyszarzenia prezentowanych obrazów. Aplikacja jest całkowicie darmowa i nie ma tu także żadnych dodatkowych funkcjonalności, za które twórcy kazaliby sobie płacić. Dostępna jedynie na platformę Android.

Rzadko zdarzają się tak proste aplikację, dające tak dużą wartość dodaną. Użytkownicy iOS mogą pozazdrościć. Zdecydowanie polecamy !

Screeny z aplikacji Muzei Live Wallpaper: