Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Po uruchomieniu gry główny bohater jest wraz z narzeczoną przed ołtarzem. Przyszła małżonka o czymś żywiołowo dyskutuje z księdzem. Grę zaczynasz przyciskiem „ucieczka”, co wprowadza pozostałych w sporą konsternację. Zaczyna się właściwa rozgrywka.

Wedding Escape to oryginalnie opakowana gra typu „dopasuj trzy do siebie”. Gra podzielona jest na etapy. Na każdym z nich, przed Tobą znajduje się plansza zawierająca płytki z symbolami monet i diamentów. Zarówno monety jak i diamenty występują w dwóch kolorach i są porozrzucane przypadkowo po planszy. W odróżnieniu od standardowego scenariusza w konkurencyjnych tytułach, zamiast zamieniania płytek miejscami, odwracamy płytki, zmieniając im kolor. Można to zrobić dotykając jednej płytki, można też przeciągnąć palcem po sąsiednich elementach, zmieniając do pięciu płytek za jednym razem.

Jedna zmiana koloru równa się jednemu ruchowi. Jest to o tyle ważne, że na każdym etapie liczba ruchów jest ograniczona. W Wedding Escape nie ma limitu czasu, a jedynie ograniczenie to właśnie liczba ruchów. Celem każdego ruchu jest doprowadzenie do sytuacji w której co najmniej 3 identyczne symbole znajdą się w jednej linii (pionowej albo poziomej). Przejście do kolejnego poziomu warunkuje usunięcie określonej liczby płytek, przy ograniczone liczbie ruchów. Tak długo jak udaje Ci się przejść do kolejnego etapu, tak długo Twoja ucieczka przed małżeństwem jest skuteczna :).

Oprawa graficzna gry utrzymana jest w bardzo fajnym, kreskówkowym stylu. Postacie w grze mają swój oryginalny, nieco „blokowy” charakter. Kolorystyka jest żywa i bogata, a wszelkie animacje chodzą płynnie, bez żadnych zacięć. Specyficzny, ale jednocześnie subtelny podkład muzyczny jest udanym dopełnieniem całości.

Gra jest bardzo prosta do nauczenia i początek będzie łatwy, jednak chwilę Ci zajmie zanim opanujesz ją na tyle, aby osiągnąć level master :). Wedding Escape to darmowy tytuł dostępny na Androida i iphone’a.

Screeny z gry