Data dodania: 18-09-2014

Nowy sposób na odchudzanie!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Kalkulator BMI – Waga Idealna, to bardzo przydatna aplikacja firmy Appovo, która służy do pomiaru wskaźnika BMI (Body Mass Index – wskaźnika masy ciała) oraz WHtR (wskaźnika talia/wzrost). Oba te pomiary pomagają w ocenie, czy potrzebna jest nam dieta.

BMI, postrzegany jest jako wskaźnik otłuszczenia ciała, którego pomiar ma prowadzić do umieszczenia Cię w jednej z kategorii wagowych: niedowaga, waga prawidłowa, nadwaga i otyłość. Jego wartości podzielone są na przedziały. Jeśli Twój wskaźnik BMI jest poniżej wartości 19, powinieneś nabrać trochę więcej ciała. Natomiast, jeśli jest wyższy niż 24 – czas na dietę. Przedział pomiędzy 19, a 24 to waga prawidłowa. Wskaźnik WHtR z większa dokładnością przedstawia naszą sytuację zdrowotną. Spowodowane jest to tym, że pomiar ten bierze pod uwagę okolice brzucha, czyli miejsce, w którym gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej.

Kalkulator BMI potrafi także mierzyć poziom tkanki tłuszczowej. Dzieli wagę tkanki tłuszczowej przez Twoją wagę całkowitą. Wskaźnik ten mierzy się za pomocą tak zwanej Navy Circumference Method, która wymaga podania wzrostu oraz obwodu talii, szyi i bioder. Dodatkową opcją jest też mierzenie spalanych kalorii – aplikacja wylicza Ci ile Twoje ciało potrzebuje energii do utrzymania funkcji życiowych oraz ile kalorii „zużywa” , gdy jesteś aktywny fizycznie. Cecha ta znacznie ułatwia planowanie dawki energetycznej Twojej diety, tym samym prowadząc do efektywnego odchudzania!

Aplikacja posiada oddzielne moduły dla kobiet i mężczyzn. Jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy wpisać w okienka wartości, a sama oblicza nam wyniki. Kalkulator BMI dostał nagrodę za bycie jedną z 10 najlepszych aplikacji ułatwiających odchudzanie na Androida w 2012 roku według Healthline.com. Polecamy go wszystkim, którzy chcą kontrolować swoją wagę.

Kalkulator BMI – waga idealna to aplikacja dla urządzeń działających na systemach Android.

Screeny z aplikacji