Data dodania: 05-12-2016

Obrona wieży od studia BANDAI

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Buduj twierdzę i ochroń ją przed wrogami.
2. Postaraj się, aby Twoja budowla była najlepsza!
3. Zrób wszystko, aby zniszczyć innych graczy.

Co wiemy

Fortress Legends jest jednym z przedstawicieli gier RTG, czyli gier fabularnych w których występuje przedstawiona narracja, tj. kolejne działania podejmowane przez użytkownika są wynikiem zaplanowanych czynności w ramach świata przedstawionego. Bardzo często są to gry, w których ważną rolę odgrywa typ multiplayer – nie inaczej jest w tym wypadku! Naszym głównym zadaniem jest zbudowanie jak największej twierdzy i obrona jej przed czyhającymi na nas wrogami.

No dobrze. Ale jak tego dokonać?

Budowa ogromnej twierdzy nie jest łatwa, dlatego musimy się nieźle napracować, aby stworzyć odpowiednie zabezpieczenia. Taką obronną twierdzę stawiamy dzięki budowie np. wieży i obwarowań, lecz równie ważne są także przeszkody przygotowane w środku twierdzy. Mają one spowolnić gonitwę wroga za nami, gdyby ten dostał się do naszego zamku.

Kto jest moim największym wrogiem?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, Fortress Legends to gra typu multiplayer, czyli naszymi wrogami są inni gracze, chcący pokonać naszą twierdzę. Nie możemy do tego dopuścić! Dlatego, zaraz po obronie, ważny jest również atak. Im większą ilość wrogów pokonamy, tym poziom naszego bohatera staje się wyższy jesteśmy trudniejszym graczem do pokonania. Bardzo fajną funkcją tej gry jest możliwość jednoczenia się z innymi graczami w celu zaatakowania silniejszych od nas wrogów. W kupie zawsze raźniej! Nawet jeżeli to ma być przyjaźń skupiona na konkretnych celach, jak w Fortress Legends.

Jak walczyć?

Musimy iść naszym bohaterem w zaparte i nie poddawać się! Większa ilość rozbitych nieprzyjaciół działa wyłącznie na naszą korzyść. Dzięki temu możemy konstruować coraz to nowocześniejszą i bardziej skomplikowaną broń oraz zbroję dla naszego bohatera.

Dokładność i wyrazistość

Te dwa słowa – naszym zdaniem – wyrażają odczucia estetyczne, jakie mamy po zagraniu we Fortress Legends. Gra jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie, jeżeli chodzi o grafikę. Postaci skonstruowane są z najdrobniejszymi szczegółami. Bardzo doceniamy wkład, który włożyli w to twórcy!

Małe minusiki i duże plusy!

Niewiele udało nam się znaleźć minusów w Fortress Legends. Jednak gdybyśmy mieli się do czegoś przyczepić, to zdecydowanie byłby to stopień drastyczności. Naszym zdaniem niestety nie jest to gra przeznaczona dla dzieci. Z drugiej jednak strony jest bardzo wciągająca, dlatego jeżeli jesteście osobami, których nie przerażają krwawe sceny w grze, to ta pozycja powinna Wam się spodobać! Dodatkowym ogromnym plusem jest to, że w grze nie ma reklam!

Metryczka

Fortress Legends to hardcorowa wersja klasycznej obrony wieży. Sam fakt, że twórcą tytułu jest studio BANDAI powinno skłonić nas do przetestowania produkcji, tym bardziej, że to darmowa gra!

Ogólna ocena: 7

Pomysł: 7

Grafika: 9

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: