Data dodania: 14-03-2016

Podręczna lista zadań

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Pamiętaj o wszystkim

Tempo naszego życia nieprzerwanie wzrasta za sprawą co raz to nowych obowiązków. Doba jednak wciąż ma tyle samo godzin, więc jesteśmy zmuszeni do znacznie lepszej organizacji czasu, niż nasi przodkowie, żeby wspomnieć chociażby mieszkańców Ostrowa Lednickiego w X wieku naszej ery. Masz jednak istotny handicap w stosunku do nich, jeżeli tylko dysponujesz telefonem na Androidzie, albo iphonem. Możesz ściągnąć aplikację Any.DO, która zabieganym pomoże ułożyć plan dnia, a zapominalskim przypomni o ważnych sprawach. Obiad z Ryśkiem, najnowsza literatura spod pióra Krzysztofa Ibisza, lista sprawunków, czy przypomnienie o najnowszej rywalizacji Juventusu z Bayernem (na marginesie to już w najbliższą środę). Podręczna lista zadań jest dziś narzędziem, bez którego wielu nie wyobraża sobie codziennych czynności.

Możliwości

Wymięty kawałek papirusu w sakwojażu, choć od tysięcy lat spełniał swoje zadanie, musi ustąpić dziś miejsca bardziej nowoczesnym rozwiązaniom (nie dotyczy społeczności Amiszów). Aplikacja, poza niemiłosiernym przypominaniem o przykrych obowiązkach, oferuje dodawanie notatek w postaci zdjęć, filmów, nagrań głosowych, czy tekstu. Pełen wypas. Darmowa wersja programu ogranicza możliwość dodawania większych plików, co szczególnie przy notatkach wideo stanowi spory problem. Zadania posegregujemy w stworzonych przez siebie kategoriach. Najważniejszym celom możemy przydzielić priorytet, który dodatkowo utrudni nam przegapienie go na liście. Sprawnie działa system powiadomień, który poinformuje nas o zadaniach, które powinniśmy wypełnić. Na tym niestety kończą się możliwości darmowej wersji aplikacji. Płacąc abonament w wysokości 100 złotych rocznie rozszerzymy nieco jej funkcjonalność, lecz naszym zdaniem wersja Premium nie oferuje wystarczająco dużo, by sięgać do portfela. Stówę na ulicy ciężko trafić, a było nie było to równowartość 6-10 ostrych kebsów i byle kilka dodatkowych ficzerów nie brzmi jak sensowna alternatywa.

Użytkowanie

Ciężko przyczepić się do interfejsu. Any.DO to jedna z tych aplikacji w której wszystkie opcje mamy pod ręką, choć jest to raczej kwestia niewielkich możliwości, niż przemyślanego rozmieszczenia ikon. Ci, których mottem jest “zrób jutro to, co możesz zrobić dzisiaj”, czyli jakieś 95% populacji, docenią proste przekładanie planów na dzień następny. Sumienni zaś, czyli w porywach 2% populacji, częściej korzystać będą z wykreślania wypełnionych zadań stosując intuicyjny gest przeciągnięcia. Z tego rodzaju appki, przynajmniej teoretycznie, korzystamy kilkukrotnie w ciągu dnia. Biorąc ten fakt pod uwagę, mamy prawo oczekiwać większych możliwości dopasowania wyglądu. Te ograniczają się jedynie do wyboru dominującego koloru, choć ta opcja dostępna jest jedynie dla użytkowników płatnej wersji programu. No żart. Ponury.

Czy mniej znaczy więcej ?

To, że Any.Do nie jest przesadnie rozbudowaną aplikacją, niektórzy uznają za zaletę. Nie można całkowicie odmówić im racji, ponieważ program działa tak, jak działać powinien, a oferowane przez niego możliwości wystarczą większości użytkowników. Na osłodę twórcy proponują kilka widgetów, które umieścimy na tapecie telefonu. Ich wykonanie jest dobrze przemyślane – większość operacji wykonamy bez konieczności uruchamiania programu.

Lista zadań pomoże nam uporządkować dzień, a okazać się może, że dysponujemy większą ilością wolnego czasu niż nam się wydaje. Jeżeli tylko jesteś w stanie wcielić w życie odrobinę konsekwencji. Any.DO możecie pobrać za darmo na systemy operacyjne Android i iOS.

Screeny z aplikacji na telefonie

any.do_1any.do_2any.do_3any.do_5any.do_4any.do_7any.do_6