Data dodania: 22-09-2015

Powrót wściekłych ptaków

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Po tym, jak w 2009 roku szwedzcy programiści wypuścili na iOS pierwszą grę Angry Birds, świat ogarnęło szaleństwo, a ilość kopii ściągniętych z Apple Store wzrastała w zawrotnym tempie. Nic dziwnego, że pojawiały się kolejne odsłony, między innymi Seasons, Rio czy Star Wars.

Grafika 3D

Angry Birds 2 odcina się jednak od swoich poprzedników w znacznym stopniu: dużo elementów gry uległo modyfikacji. Mechanika nie bazuje już na starym, sprawdzonym BOX2D, grafika została mocno ulepszona, a znane z poprzednich części przyciski z numerami poziomów zastąpiła trójwymiarowa mapa podróży.

Rozgrywka w Angry Birds 2

Idea rozgrywki oczywiście pozostała taka sama: wściekłe ptaki starają się eliminować podłe zielone świnie, które śmiały uprowadzić im jajka. Jednak gameplay został mocno urozmaicony: przede wszystkim każdy poziom składa się z dwóch lub więcej części: w każdej z nich pojawiają się nowe świnie i nowe fortece do zniszczenia. Jest to całkiem dobry pomysł: wprowadza nutkę niepewności, bo przy określonej z góry puli ptaków gracz nie ma pojęcia, jakie wyzwania czekają na niego w następnych częściach.

Nowości w Angry Birds 2

Nowością są także walki z bossami, obdarzonymi bardzo dużą wytrzymałością, zaklęcia (limitowane „power-upy” ułatwiające rozgrywkę) oraz tzw. „Destruct-O-Meter”, który po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów nagradza nas dodatkowym ptakiem. Do „panteonu gwiazd” dołączył również nowy ptaszek – Silver.

Nowych elementów jest oczywiście dużo więcej (sporo z nich, jak na przykład tryb Arena, kładzie nacisk na integrację i współzawodnictwo między graczami przez Internet) – poznanie ich wszystkich zajmuje dużo czasu, ale trzeba przyznać, że złożoność gry i wielość różnorakich opcji zapewnia jej bardzo długą żywotność.

Całkowicie nowa grafika

Grafika jest miła dla oka, utrzymana w pastelowych tonacjach, zdecydowanie bardziej dopracowana, niż w poprzednich częściach. Z czasem można jednak odnieść wrażenie, że twórcy przesadzili z feerią kolorów i „bajkowością” scenerii i wybuchów, a oczy po dłuższej rozgrywce po prostu się męczą.

Nowości w mechanice gry

Warto wspomnieć jeszcze o kolejnym dodatku do mechaniki, czyli życiach. Angry Birds 2 nie pozwala nam bezkarnie restartować poziomów – za każdym razem, gdy to zrobimy (lub gdy nie uda nam się wyeliminować wszystkich świń na danym poziomie), tracimy jedno życie (które co prawda odnowi się, ale dopiero po dłuższym czasie). Jednak jeśli życia się wyczerpią, a chcemy grać dalej… musimy je niestety kupić.

Rozbudowane scenariusze

W obecnie dostępnej wersji, Angry Birds 2 oferuje 216 poziomów, ale twórcy obiecują, że wkrótce pojawią się kolejne. Angry Birds 2 to solidnie zrobiona gra i na pewno godnie reprezentuje całą serię – choć do kilku rzeczy można mieć uwagi. Oprócz wspomnianej grafiki, irytuje natłok opcji płatnych i wirtualna waluta (klejnoty), którą można nabyć za realne pieniądze. Jeszcze bardziej denerwujący jest fakt, że gra co i rusz nakłania użytkownika do wykupienia jakiegoś bonusu, wstępu na Arenę, czy dodatkowego ptaka potrzebnego akurat do ukończenia poziomu.

Podsumowując – warto pograć w tę grę chociaż chwilę, aby zobaczyć, jak Angry Birds zmieniły się w stosunku do pierwowzoru. Na sam koniec ciekawostka: gra zawiera polski akcent. W napisach końcowych możemy dostrzec całą plejadę rodzimych nazwisk :). Twórcy gry udostępnili tytuł za darmo, a cieszyć się będą mogli właściciele urządzeń z Androidem i iOSem.

Screeny z gry