Data dodania: 29-06-2015

Rewolucja w korzystaniu z taksówek

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Uber, czyli „Prywatny kierowca dla każdego”, to nowe rozdanie na rynku przewozów miejskich. Uber oficjalnie nazywa się firmą usługową, która jedynie pośredniczy między pasażerem, a kierowcą. Nie ma to zatem żadnego związku z klasycznymi sieciami taksówkowymi, które do tej pory znaliśmy. Przeciwko działalności firmy protestują organizacje zawodowych taksówkarzy. To chyba najlepiej pokazuje, że Uber może być początkiem rewolucją na rynku miejskich przewozów na miarę Polskiego Busa, czy LUXbusa w przewozach międzymiastowych. Uber dostępny jest w 57 krajach. Na terenie Polski, możesz z niego korzystać w tej chwili w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Docelowo firma chce objąć swoimi usługami 6-8 największych polskich miast.

Uber jest dziecinnie prosty w obsłudze. Zaczynasz od rejestracji i wskazania karty kredytowej z której będą realizowane płatności za Twoje przejazdy. Zanim będziesz mógł złożyć swoje pierwsze zamówienie, musisz jeszcze zweryfikować podany numer telefonu, poprzez wpisanie do aplikacji kodu weryfikacyjnego otrzymanego smsem.

Aplikacja automatycznie wykryje Twoją obecną lokalizację, także nie będziesz musiał wpisywać adresu na start. Masz oczywiście możliwość zmiany adresu rozpoczęcia kursu poprzez upuszczenie, dobrze znanej z map Google, pinezki w zadanej lokalizacji. Po wpisaniu celu podróży aplikacja poda przewidywany koszt, oraz szacunkowy czas przejazdu. Z uwagi na specyficzną konstrukcję usługi, opłaty za przejazd są oczywiście najniższe na lokalnym rynku. Płacisz, dzięki uprzednio ‘podpiętej’ do Twojego konta karcie kredytowej, więc nie musisz mieć przy sobie gotówki!

Kolejnym elementem przewagi konkurencyjnej Ubera jest czas oczekiwania na przejazd. W Warszawie Uber zaczynał z czasem oczekiwania na poziomie 8 minut, w tej chwili –według deklaracji firmy – jest to już tylko 4-5 minut. Korzystając z Ubera masz możliwość bezkosztowego anulowania przejazdu w czasie 5 minut od momentu złożenia zamówienia. Po tym czasie anulowanie wiąże się już z kosztami.

Fajne funkcje:

  • możliwość podzielenia opłaty za kurs między podróżujących
  • wybrane samochody (uberFamily) wyposażone w foteliki dla dzieci
  • szacowany czas przejazdu
  • lokalizacji samochodu, które będzie realizował przejazd (widzisz dokładnie gdzie kierowca się znajduje w danym momencie)
  • przed realizacją usługi poznajesz szacunkową kwotę opłaty
  • nie musisz mieć przy sobie gotówki, wystarczy telefon z aplikacją

Słabe strony:

  • brak możliwości zamówienia przejazdu z wyprzedzeniem (np. na jutro rano)
  • w okresach dużego natężenia zamówień stawki za przejazd mogą rosnąć

Na koniec wisienka. Na początek przygody z Uberem udostępniamy Wam kod rabatowy. Po wpisaniu w aplikacji „uberEXTRA50” dostaniecie 50 zł na przejazdy. Zupełnie za darmo !! 🙂

Aplikacja dostępna jest oczywiście za darmo, zarówno na platformę Android jak i iOS.

Screeny z aplikacji