Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Znasz grę LittleBigPlanet™? Ta kultowa produkcja na platformę PlayStation® ma miliony fanów na całym świecie! Uratuj sympatycznie wyglądającego bohatera – szmaciankę Sackboya przed złym Negativitronem! Brzmi jak wstęp do gry dla dzieci? Gwarantujemy, że „Run, Sackboy! Run!” przypadnie do gustu graczom we wszystkich kategoriach wiekowych.

„Run, Sackboy! Run!” to barwna platformówka umieszczona w świecie LittleBigPlanet™. Fabuła nie jest skomplikowana, przemierzasz świat dobrze znany z wersji na PS3 i PS4, zbierając przy tym różnego rodzaju bąbelki oraz rozbijając bańki mydlane. Wszystko byłoby oczywiście o wiele prostsze, gdyby w międzyczasie nie chciał Cię pożreć Negativitron 😉 Grę zaliczamy do gatunku infinity runner, masz w niej jedynie możliwość wykonywania podskoków, ponieważ postać biegnie sama z siebie i nie możesz sprawić, by się zatrzymała. Bądź czujny, w „Run, Sackboy! Run” czekają na Ciebie niebezpieczeństwa oraz przeszkody, które mogą Cię spowolnić. Trzeba bardzo na nie uważać, ponieważ każda pomyłka może kosztować Cię utratę prędkości, a co za tym idzie – finał w paszczy potwora. Na swojej drodze napotkasz kolce, lepką maź, agresywne stwory i wiele innych rzeczy. Unikniesz ich przyśpieszając i wykonując podskoki.

Biegnąc przed siebie zbierasz małe kuleczki – bąbelki powietrza. Są one swoistą walutą w świecie LittleBigPlanet™. Możesz kupić za nie kostiumy, ulepszenia oraz inne power-upy. Obok małych banieczek pojawiają się także większe. Ich zawartością są naklejki oraz elementy kostiumu Twojego Sackboya. Tak, możesz go przebierać, nadając mu indywidualnego charakteru! Gotowe kostiumy są także do kupienia w sklepie – za pomocą mikro płatności.

„Run, Sackboy! Run!” to infinity runner, w którym ciągle biegniesz przed siebie. Poziomy są jednak bardzo barwne i tak urozmaicone, że nie sposób nudzić się w trakcie śmiertelnego maratonu. Dzięki wielopoziomowym konstrukcjom i labiryntom, możesz poruszać się nie tylko do przodu, ale również w górę mapy. Sterowanie w tej mini-grze opiera się na dwóch gestach: tapnięciu – powodującym skok i energicznym przeciągnięciu palcem po ekranie, które skutkuje przyśpieszeniem naszego szmacianego bohatera. Podskakiwać możesz także dotykając przycisku w lewym dolnym rogu ekranu.

Gra „Run, Sackboy! Run” naprawdę potrafi ucieszyć oko. Jest bardzo kolorowa, a elementy krajobrazu są po prostu urocze. Wszystko utrzymane jest w konwencji „szmacianek”, widać szwy, guziki, zamki błyskawiczne. Grafika z połączeniu przyjemną muzyką i nieskomplikowanym sterowaniem ujmuje prostotą i grywalnością. Jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne działające na systemie Android jak i iOS. Grę polecamy wszystkim fanom LittleBigPlanet™ oraz dobrych platformówek 🙂

Screeny z gry: