Data dodania: 17-09-2015

Rozpraw się z von Jungingenem

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Rys historyczny w grze

Rok 1407. Sytuacja polityczna na linii Polska – Prusy jest coraz bardziej napięta. Nowo wybrany mistrz zakonu Krzyżackiego – Ulrich von Jungingen razem ze swoją armią wkraczają na tereny Polski. Na terenach graniczących z Prusami Wschodnimi pojawia się liczni szpiedzy podżegający do buntów okoliczną ludność. Na domiar złego Krzyżacy na coraz większą skalę wykorzystują czarną magię.

Shadow Assassin scenariusz

Żeby powstrzymać krzyżacka plagę, Jagiełło powołuję tajną armię świetnie wyszkolonych zabójców zwanych „Cieniami”. Wybierani z sierocińców przez polskich braci zakonnych, nie maja rodzin, własnej przeszłości i niczego do stracenia. Jednym z bezlitosnych mistrzów skrytobójstwa i infiltracji jest główny bohater Shadow Assassin od polskiego studia Mutated Byte.

Rozgrywka

Naszym zadaniem jest wkroczenie w podziemne korytarze, lochy i skarbce, gdzie będziemy zabijać wrogich rycerzy, zdobywać łupy, cenne artefakty i tajne pisma. Na naszej drodze czyhać będzie wiele pułapek i wiele zamkniętych drzwi do rozpracowania.

GTA w krzyżackiej lokacji

Z przeciwnościami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, możemy poradzić sobie w dwojaki sposób. Możemy odkrywać kolejne zakamarki podziemi bezszelestnie, a naszych przeciwników mordować z ukrycia, jak przystało na skrytobójcę. Istnieje też możliwość rozgrywki bliższej staremu GTA, kiedy to frontalnym atakiem mierzymy się z kilkoma krzyżakami na raz.

Żeby zostać mistrzem skrytobójstwa, należy tak wyliczyć moment ataku, żaby trafić na chwilę, w której nasz przeciwnik na nas nie patrzy (każdy strażnika posiada określone pole widzenia). Poza stąpaniem na paluszkach do naszego arsenału zagrań należy także rzucanie nożami, ciskanie petard do zwabiania ciekawskich ofiar i walka na miecze. Każdy sposób daje naprawdę sporo frajdy.

Bonusy w grze

Żeby lepiej spełnić się w wybranym przez nas modelu gry należy odpowiednio wzmacniać cechy naszego bohatera. Mamy do wybory trzy drzewka rozwoju, a każde z nich zawiera charakterystyczne dla umiejętności bonusy. Godny pochwały rozbudowany wachlarz możliwości, jak na grę na urządzenia mobilne.

Prowadzenie walki w Shadow Assassin

Na chwilę uwagi zasługuje sposób prowadzenia walki. Podczas przemierzania bezkresnych zamkowych podziemi na naszym ekranie nie widzimy żadnych przycisków akcji. Jeśli chcemy wykonać jakiś ruch należy stuknąć w odpowiednią część ekranu, a zobaczymy kółeczko z celem. Po jego dłuższym przytrzymaniu rozwiną się kolejne ze wszystkimi możliwościami działania. Walkę prowadzimy przyciskając kolejno pojawiające się kółeczka obrony i ataku. Im większa ilość przeciwników tym szybciej pojawiają i znikają kółeczka. To świetny sposób: nic nie zasłania ekranu, gdy chcemy się skupić na penetrowaniu otoczenia, jest bardzo prosty i intuicyjny, a co najważniejsze działa bez zarzutu i nie spowalnia zabawy.

Łamigłówki w grze

Shadow Assassin to nie tylko walka i przeczesywanie lochów. To także liczne łamigłówki w postaci mini – gier, dzięki którym otworzymy drzwi , skrzynie lub kraty. Niektóre w nich są całkiem wymagające. Kolejny strzał w dziesiątkę ze strony twórców.

Nie musisz oglądać reklam

Gra jest całkowicie darmowa, co mogłoby oznaczać konieczność znoszenia reklam w różnych irytujących momentach. Tak jak z rozgrywką, deweloperzy gry poradzili sobie się z tą kwestią na piątkę. Gracz najczęściej sam decyduje, czy chce obejrzeć reklamę, czy nie. To po co oglądać? Żeby otrzymać bonus w postaci dodatkowej zbroi, noża lub doświadczenia. Łamigłówka otwierająca drzwi jest zbyt trudna? Wystarczy obejrzeć reklamę, a wnętrze komnaty będzie dla nas dostępne. Do prawdy rewolucyjne rozwiązanie.

Polska RPG

Shadow Assassin to świetna propozycja dla wszystkich. Osadzona w bardzo ciekawym momencie polskiej historii, z innowacyjną rozgrywką łączącą rpg z przygodówką oraz reklamami na życzenie jest pozycją obowiązkową dla wielbicieli gier mobilnych. Aaaa i jeszcze jedno: wygląda świetnie! 5/5

Screeny z gry