Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Shazam to innowacyjna aplikacja na Androida i iPhonea służąca do identyfikowania próbek utworów muzycznych.
Dzięki niej w prosty i szybki sposób możemy odnaleźć praktycznie każdy kawałek, niezależnie czy słyszymy go podczas zakupów czy też na imprezie.
Wystarczy włączyć aplikację w momencie trwania utworu i nagrać jego kilkusekundowy fragment. Program automatycznie przesyła próbkę do serwera, a po chwili dostajemy gotowy wynik zawierający zarówno tytuł i wykonawcę jak i nazwę oraz okładkę płyty z której pochodzi. Wraz z wynikiem otrzymujemy również bezpośredni link do wideo dostępnego w serwisie YouTube.
Shazam radzi sobie nie tylko z oryginalnymi wersjami utworów, rozpoznając bezbłędnie także
nowopowstałe covery czy remixy.
Aplikacja zdaje test nawet jeśli telefon nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie źródła dźwięku. Potrafi też wyłapać podkład muzyczny słyszany jedynie w tle, jak to często bywa w reklamach czy na filmach.
Do korzystania z samej usługi rozpoznawania utworów nie jest wymagane stałe połącznie z Internetem. Możemy uzyskać informację zarówno bezpośrednio po nagraniu próbki, jak i po dłuższym czasie. Shazam przechowuje niezidentyfikowane nagrania w celu ich ponownego rozpoznania. Użytkownicy mają też dostęp do archiwum odnalezionych utworów, zapisanego chronologicznie wraz z dokładną datą odnalezienia.
Oprócz głównej funkcji identyfikacyjnej, Shazam oferuje dostęp do wyników odnalezionych przez innych użytkowników oraz udostępnianie swoich odkryć poprzez połączenie z serwisem społecznościowym Facebook. Mamy też wgląd do statystyk zawierających utwory rozpoznawane przez aplikację najczęściej na całym świecie.
Shazam jest dostępny zarówno w wersji darmowej jak i płatnej, po wypróbowaniu podstawowych możliwości tej aplikacji warto ściągnąć jej pełną wersję, aby móc cieszyć się i dzielić muzyką bez żadnych ograniczeń.