Data dodania: 28-08-2015

Skąd ja mam to wiedzieć?!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Setki pytań, które stawiamy sobie każdego dnia: „co zjeść na śniadanie?”, „po co istnieje świat?”, „czy jestem dobrym człowiekiem?”. Na niektóre pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na szczęście na wiele jest. I to zazwyczaj takim stawić czoła muszą gracze, którzy sięgnęli po ABC Polski Quiz.

Idea rozgrywki

Gra ta jest jak setki innych polegających na odgadywaniu właściwych odpowiedzi z puli możliwych. Aplikacja oferuje nam trzy możliwości, z których należy wybrać jedną prawdziwą. Ta prosta i bezbłędna idea rozgrywki nie zmienia się nigdy. To miło, że są rzeczy na tym świecie, które się nie zmieniają. Po udzieleniu odpowiedzi dostajemy, nie tylko informację zerojedynkową, ale także pełną odpowiedź z wytłumaczeniem. To dobry dodatek, choć też żadna nowość. Pytania podzielone są na 8 mniej oklepanych grup tematycznych, typu: „męskie sprawy”, czy „wstyd nie wiedzieć”.

Elementy rywalizacji

Żeby nie zanudzić nas na śmierć, polscy developerzy, postanowili jakoś nas zmotywować do udzielania coraz większej ilości odpowiedzi. Po stworzeniu swojego konta zaczynamy zbierać Żetony Wiedzy, za każdą dobrą odpowiedź. Im więcej żetonów tym lepiej. Możemy je wymienić np. na podpowiedzi przy trudnych pytaniach. Żetony Wiedzy potrzebne są, żeby uzyskać Żetony Rankingowe, te z kolei umożliwiają rozpoczęcie gry rankingowej. Podczas tej rozgrywki możemy zmierzyć się z innymi graczami i zdobyć punkty rankingowe. Nie trzeba się jednak zamęczać, bo za 3PLN możemy kupić 5000 Żetonów Wiedzy. Sporo trzeba się naopowiadać, żeby tyle wyklikać. Dużo punktów, żetonów i możliwości. I to chyba dobrze, a jak komuś się nie podoba, to może nie zwracać na nie uwagi i po prostu odpowiadać na pytania.

Możliwość odpowiadania i bogacenia się zostaje nam podana w pociesznej, kolorowej grafice z brzdękami w tle. Wszystko czytelne i zwykłe.

Baza pytań w grze

Jest niestety trochę „ale”. Po pierwsze pytania jedne są dziecinnie proste, a niektóre bardzo trudne. Za dobrą odpowiedź na każde z nich dostajemy taką samą ilość punktów. Trochę bez sensu. Gra często się zacina, nie może pobrać pytań i wyrzuca do menu głównego. Na prawdę często. Jak to w nowszych aplikacjach bywa coraz częściej reklamy nie pokazują się w banerze na dole lub na górze, lecz po którymś z kolei pytaniu zasłaniają cały ekran na kilkadziesiąt sekund a później na kolejne 5, kiedy to mamy możliwość zakupu pełnej wersji. Chociaż z drugiej strony 8 PLN to nie dużo i można się szarpnąć na wersję Premium, więc tu się trochę czepiam.

Dla kogo ABC Polski Quiz ?

ABC Polski Quiz to całkiem niezła i fajnie pomyślana gra. Proste odpowiadanie na różnej trudności pytania wzbogacone zostało o możliwość walki w rankingu z innymi graczami i ciekawe rozszerzone wytłumaczenia prawidłowych odpowiedzi. Gdyby nie parę niedociągnięć, byłaby to jedna z lepszych gier quizowych.

Screeny z gry