Data dodania: 04-06-2012

Super Memo

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Coś dla chętnych do nauki języka. Aplikacja SuperMemo działa niczym książka z ćwiczeniami. Pobierasz przez nią kursy językowe i wypełniasz zadania. Do wyboru jest wiele języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, niderlandzki, kanji, euskara, chiński, baskijski, grecki, portugalski, rosyjski, włoski, duński, norweski, szwedzki, esperanto i polski. Zaletą aplikacji jest naprawdę szeroki wybór, możesz zdecydować się na kompleksowy kurs, ekstremalny, gramatyczny, biznesowy, Fast Track, czyli podstawowe słowa i zwroty, rozmówki, kursy przygotowujące do egzaminów BEC, PET, SAT, tematyczne (np. stolice, sztuka), itd. Kursy do nabycia są za drobną opłatą, a podstawowe dema są darmowe.

Ciekawa jest mechanika aplikacji. Po wykonaniu każdego zadania, pyta Cię ona jak oceniasz swoją znajomość słowa, konstrukcji gramatycznej czy zwrotu. Do wyboru masz opcje „nie wiem”, „prawie” oraz „wiem”. Jeśli wybierzesz „wiem”, słowo nie będzie już wyświetlane tego dnia. W przypadku innych opcji aplikacja ponownie wyświetli zadanie.

SuperMemo decyduje, kiedy należy powinieneś ponownie przejrzeć lekcję. Aplikacja oblicza jak długo będziesz pamiętać zadanie i planuje następne powtórzenia. Dzięki temu słowa nauczone przez SuperMemo zapamiętasz na długo.

Plusem aplikacji jest też dźwięk. Każde zadanie czytane jest przez lektora, więc możesz usłyszeć prawidłową wymowę nie tylko słówek, ale czasem i ich opisów. Dodatkową atrakcją są obrazki, które obrazują słowo, którego się uczysz.

Aplikacja jest świetnym dodatkiem do nauki języka. Jednak jak w przypadku każdego rodzaju nauki – najważniejsza jest wytrwałość. Bez silnej woli nawet aplikacja nie pomoże.