Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze jakiś czas poczekać. CD Project Red, wraz ze studiem Fuero Games przygotowali jednak dla nas coś, co to czekanie znacznie umili 😉 Chodzi oczywiście o The Witcher Battle Arena – niestandardową grę z gatunku MOBA, która od niedawna podbija serca fanów Geralta – bohatera Sagi o Wiedźminie, tym razem na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego niestandardowa MOBA? Twórcy gier nie od wczoraj wiedzą, że rynek urządzeń mobilnych rozwija się bardzo dynamicznie, a fanów produkcji na Androida i iOS przybywa z dnia na dzień. The Witcher Battle Arena, różni się jednak od produkcji utrzymanych w tym samym gatunku – na przykład Vainglory. W tej grze nie ma konkretnej drogi, dążenia do rozbicia bastionu lub pokonania bossa. Nie ma także „przeszkadzaczy” w postaci potworów sterowanych przez system. Jesteś Ty, Twoja drużyna oraz 3 przeciwników. Typowy death match, ale z głównym celem opierającym się na zdobywaniu menhirów.

Wspomniane powyżej obeliski rozstawione są na całej mapie. Możesz przejąć nad nimi kontrolę stojąc obok nich wraz ze swoją drużyną. Zaznaczanie wielu z tych menhirów sprawia, że Twój skład zdobywa kolejne punkty, które przybliżają go do wygranej. Możesz samodzielnie wybrać bohatera, którym chcesz grać. Graficznie, postaci przedstawione są tak jak w grach z serii Wiedźmin, a masz ich do wyboru aż 9 (oczywiście nie zabrakło wśród nich Geralta, Zoltana, czy Iorvetha ). Jak można się domyślić, różnią się one pod względem roli, którą będą pełnić w drużynie (wojownik, mag, łucznik, tank…) Na początku rozgrywki masz do wyboru jedynie 3 bohaterów, jednak z upływem czasu i napływem gotówki za wygrane walki możesz odblokować większą liczbę 😉

Każda z postaci ma swoje statystyki, które możesz rozwijać. Przy awansie na kolejny poziom odblokowują się nowe opcje, możesz także ulepszać ekwipunek swojego bohatera. W sytuacjach awaryjnych możesz także używać różnego rodzaju eliksirów leczących, czy poprawiających umiejętności. Gra posiada też system mikropłatności, w którym za realna gotówkę możemy kupić powyższe ulepszenia. Dobrą wiadomością jest fakt, że wcale nie potrzeba wiele zachodu, by zdobyć je bezpłatnie, po prostu wygrywając mecze. The Witcher Battle Arena nie jest grą w stylu „pay to win”.

W The Witcher Battle Arena masz możliwość rozgrywki samodzielnej lub ze znajomymi. Możesz wybrać pomiędzy trybem, w którym grasz jedynie z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, jak i z prawdziwymi graczami. W tym momencie niestety zaczynają się schody. Jak to często bywa w grach polegających na starciach drużynowych on-line, tak niestety i tutaj pojawiają się sytuacje, gdy jedna z osób dołącza do gry, po czym robi zgrabne „away from keyboard”, no i mamy pograne. Niestety, zdobywanie menhirów we dwójkę jest trudne, nie pomaga także fakt posiadania nieopodal trzech potężnych przeciwników. Jest to jednak jedno z naprawdę niewielu niedociągnięć (może jeszcze poza problemami z wyborem mapy) The Witcher Battle Arena.

Jak na produkcję na urządzenia mobilne, gra prezentuje się naprawdę dobrze. Nie zacina się, oprawa graficzna oraz dźwiękowa jest na wysokim poziomie. Sterowanie jest proste i intuicyjne. Po pierwszym odpaleniu gra wizualnie sprawiała wrażenie podobnej do… Diablo III(szczególnie mapa przypominająca lochy). Interfejs jest dość przejrzysty. Pasek umiejętności Twojej postaci oraz przedmioty dodatkowe umieszczone są w kulach po bokach ekranu, znacznie ułatwiając dostęp i niwelując konieczność grzebania w ekwipunku. Dobrze umiejscowiony jest także wskaźnik punktów życia oraz many Twojej postaci i aktualny wynik meczu.

The Witcher Battle Arena to gra na długie godziny. Bardzo dobrze, że nie zostały w niej zaimplementowane dodatkowe opcje, typowe dla MOBA, a postawiono na prostotę i grywalność płynącą z jasno określonego celu, bez zbędnych ulepszeń. Polecamy ją każdemu fanowi, zarówno książek, jak i gier których bohaterem jest Wiedźmin oraz entuzjastom pojedynków z użyciem wielkich mieczy i… magii 😉

Screeny z gry: