Data dodania: 10-03-2015

Ulubiona gra Franka Underwooda

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Masz ochotę zagrać w grę, która Cię odpręży, a za razem nie będzie polegała na bezmyślnym dotykaniu ekranu? Monument Valley to produkcja, która w ciągu ostatnich kilku dni bije rekordy zarówno w sklepie z aplikacjami na systemy Android jak i iOS. Jej popularność bardzo wzrosła za sprawą wykorzystania jej w jednej ze scen serialu House of Cards, w której to Frank Underwood (grany przez Kevina Spacey) opowiada, że gra ta pozwala mu się odprężyć oraz oderwać od rzeczywistości, która go przytłacza. Fakt ten spowodował ogromny wzrost w rankingach sklepów, ze skokiem nawet na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych programów (AppStore).

Na czym polega Monument Valley? Gra wymaga od Ciebie skupienia oraz pomysłowości. Sterujesz milczącą księżniczką Idą, a Twoim zadaniem jest doprowadzenie jej w konkretne miejsce, które zaznaczone jest na mapie. Postać porusza się po abstrakcyjnie zaprojektowanych budowlach, zamkach, ogrodach i w wielu innych sceneriach. Na Twojej drodze pojawiać się będą zerwane mosty, przepaście oraz patrolujący teren przeciwnicy. Już od pierwszej mapy będziesz miał do rozwikłania szereg czasem naprawdę trudnych łamigłówek. Przeciągając palcami po elementach, będziesz przesuwać różnego rodzaju dźwignie, odwracać bloczki oraz przekręcać obiekty tworząc kładki. Gra nie ma limitu czasowego, ale gwarantujemy, że z poziomu na poziom staje się coraz trudniejsza.

Monument Valley niestety nie jest grą darmową. W AppStore zapłacimy za nią niecałe 4€, natomiast w sklepie Google Play – 15 zł. Z pewnością możemy jednak powiedzieć, że jest naprawdę warta swojej ceny. Jej głównymi cechami są nie tylko dobrze skomponowane poziomy, ale także grafika, która potrafi wprawić w surrealistyczny nastrój. Grając, tak jakby na chwilę przenosisz się do innego świata.

Monument Valley jest produkcją, którą możemy polecić praktycznie każdemu, kto lubi gry typu łamigłówka. Sprawia trudność, ale dzięki temu jest naprawdę wciągająca. A poza tym, jeśli nawet taka postać jak Frank Underwood potrafi oderwać się przy niej od rzeczywistości, to gra ta musi być po prostu fenomenalna 😉