Data dodania: 23-09-2015

Wideorejestrator na smartfonie

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Po co kupować wideorejestrator ?

Liczba zarejestrowanych pojazdów w Polsce wzrosła na przestrzeni ostatnich 5 lat o ponad 25%. Nie wiem w jakim tempie budowane są nowe drogi, ale z pewnością nie przybywa ich tak szybko jak samochodów i motocykli. Coraz więcej pojazdów lawirujących po dziurawych drogach zwiększa prawdopodobieństwo kolizji. Do walki z ubezpieczycielami, naciągaczami i nieuczciwymi kierowcami coraz więcej użytkowników dróg używa wideorejestratorów samochodowych. Nie są to wyjątkowo drogie urządzenia, ale po co płacić skoro „twój tablet też może być wideorejestratorem”, jak przekonuje ekipa z OneAtomDev, polskiego producenta aplikacji, twórcy DriveCamRecordera.

Wideorejestrator zupełnie za darmo

DriveCamRecorder to darmowa aplikacja, która przekształci twój aparat w urządzeniu mobilnym w maszynkę do żelaznych dowodów drogowych, dzięki kilku sprytnym funkcjonalnościom.

Pełna funkcjonalność wideorejestratora

Nagrywanie podróży może odbywać się w dwóch trybach: z podglądem i bez. Gdy na ekranie przewija się trasa, w jego górnej części zobaczyć możesz także datę, prędkość i czas nagrania. Po lewej stronie od wspomnianych informacji znajduje się czerwona ikona przedstawiająca (w domyśle) otwartą kłódkę. To jedna z najważniejszych funkcji tej aplikacji. Zamykając kliknięciem kłódkę blokuje się nagrania, które chcemy zachować na później, dzięki czemu nie ulegną one automatycznemu skasowaniu. W wysuwanym od dołu menu ukryte są dodatkowe informacje, takie jak współrzędne geograficzne, poziom dokładności określania pozycji oraz, co najważniejsze, znajduje się tam przycisk nagrywania i mikrofonu.

Tryb nagrywania bez podglądu

Bardzo przydatnym w codziennym użytkowaniu jest tryb nagrywania bez podglądu, który umożliwi ci dostęp do wszystkich funkcji tabletu lub smartfona. Jeśli zapomnimy zabrać ze sobą do samochodu kabla do ładowania i boimy się, że długie korzystanie z włączonego wyświetlacza może nadszarpnąć poziom baterii, możemy nadal korzystać z nagrywania, pomimo zablokowania i wyłączonego ekranu.

Parametry nagrywania

Czy będziemy nagrywać z podglądem, czy bez, warto wcześniej dostosować aplikację do naszych potrzeb i wymagań. W ustawieniach ogólnych możemy aktywować GPS i ustawić automatyczny start nagrywania w momencie uzyskania sygnału GPS przez urządzenie. Pod ustawieniami lokalizacji znajduje się panel kasowania nagrań. Już 5 minut nagrania w formacie mp4 (w takim zapisywane są nasze filmy) przy najwyższych ustawieniach jakości to ponad 700 MB. Częste czyszczenie nieprzydatnych nagrań jest więc konieczne. Projektanci aplikacji umożliwiają nam wygodne ograniczenie ilości zapisanych danych poprzez ograniczenie maksymalnej liczby nagrań oraz minimalny próg wolnej pamięci.

W ustawieniach nagrywania możemy zmienić, między innymi, ścieżkę zapisu, jednostkę prędkości, czy jakość nagrania. Najważniejszą opcją tu jest jednak możliwość włączenia i dostosowania nagrywania cyklicznego. Żeby nasza pięciogodzinna podróż nad morze, podczas której przytarliśmy prawe przednie nadkole o słupek przy wyjeździe ze stacji benzynowej, nie musiała być zachowana jako jeden wielki plik, możemy zawczasu ustawić podział nagrywania na np. 10-minutowe filmiki. To bardzo przydatna funkcja, która zdecydowanie ułatwi zapisywanie i kasowanie dziesiątek godzin nagrań.

Odtwarzanie nagrań

Po włączeniu odpowiednich ustawień i nagraniu kilku filmików, możesz obejrzeć je we wbudowanym odtwarzaczu: włączasz pierwszy filmik, a przed jego wyświetleniem jesteś zmuszony obejrzeć 15-sekundową reklamę bez możliwości wyłączenia głosu; włączasz kolejny i oglądasz kolejną, tym razem 30-sekundową. To niezwykle irytujące, ale jedynie do czasu. Do czasu gdy zorientujesz się, że żadne reklamy nie wyświetlają się, gdy dłużej naciśniesz na wybrane nagranie, rozwinie się pasek zadań, a w nim wybierzesz odtwarzanie w zewnętrznym odtwarzaczu. W pasku tym jest także możliwość udostępnienia naszego filmu poprzez dowolną umożliwiającą to aplikację, zablokowania i usunięcia filmiku.

Prostota obsługi

DriveCamRecorder to prosta w użytkowaniu aplikacja, szczególnie po przejściu przez wszystkie opcje i dostosowaniu ich do sposobu użytkowania. Na głównym ekranie mamy jedynie cztery duże kafelki, dzięki którym zawiadujesz programem, co zdecydowanie uławia korzystanie z aplikacji podczas jazdy. Przejrzysty układ i wysoki kontrast w menu pozwala na obsługę nawet przy ostrzejszym słońcu. Aplikacja działa płynnie, a przyciski reagują na całym swoim obszarze. Codzienne używanie aplikacji nie powinno sprawiać żadnych problemów nawet najbardziej spieszącym się kierowcom.

Obowiązkowa aplikacja kierowcy

DriveCamRecorder to bardzo dobra alternatywa dla wideorejestratorów. Posiada rozbudowane ustawienia, dzięki którym w prosty sposób możesz zarządzać przyszłymi i już nagranymi filmami. To prosta aplikacja, która powinna spełnić większość wymagań kierowców. Łatwy sposób na obejście reklam sprawia, że dostajemy pełnowartościowy produkt za darmo i bez dodatkowych uciążliwości. Za darmo, na każdego Androida !

Screeny z aplikacji