Data dodania: 26-05-2015

Wirtualna szkoła jazdy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

18 maja bieżącego roku wprowadzone zostały zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Zgodnie z najnowszym brzmieniem litery prawa, pojawiło się sporo nowych okoliczności w których możemy stracić prawo jazdy. Dla każdego kierowcy, myśl o konieczności zdawania prawa jazdy raz jeszcze, powoduje szybsze bicie serca i nadmierne pocenie się dłoni. W dodatku egzaminy teoretyczne obrosły legendą i trudno zorientować się z których materiałów należy się uczyć, żeby zdać przy pierwszym podejściu. I tutaj pojawia się na horyzoncie iTeoria.

Iteoria PL to polska lokalizacja szwajcarskiej, darmowej aplikacji, która pomoże przygotować się do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Aplikacja składa się z 2 głównych bloków: części ćwiczeniowe i symulacji egzaminu. Pytania podzielone są na kategorie, dzięki czemu możesz uczyć się w sposób bardziej uporządkowany. Tryb egzaminu podobny do państwowego egzaminu i składa się z losowo wybranych pytań z rzeczywistym limitem czasu. Twój wynik jest wyświetlany, gdy tylko zakończysz test, więc natychmiast możesz dowiedzieć się czy zdałeś. Co więcej, pytania, na które odpowiedziałeś błędnie są wyświetlane razem z poprawnymi odpowiedziami. Wyniki poszczególnych egzaminów są archiwizowane, tak abyś widział postępy w nauce.

Baza zawiera ponad 590 pytań. Co ważne, baza ściągana jest wraz z aplikacją podczas instalacji i w trakcie użytkowania, nie jest wymagane połączenie z internetem.

Interfejs jest w miarę intuicyjny, jednak oprawa graficzna nie skradnie żadnego serca. Ot tylko tyle, ile być musi, żeby nie świecić plain tekstu. W przypadku aplikacji edukacyjnych nie jest to na pewno kluczowy element oceny, ale przyjemniej korzysta się z programu, który „cieszy oko”. Irytująca jest też liczba reklam, ale darowanemu …..

ITeoria dostępna jest jedynie na platformie Android.

Screeny z aplikacji iTeoria