Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Wykreślanka jest grą logiczną polegającą na znajdowaniu wyrazów w rozsypance liter. Jest to wspaniała zabawa dla całej rodziny! Jest doskonałym wyborem, gdy mamy ochotę na rozwiązanie łamigłówki. Natomiast dzieci mogą dzięki niej szkolić swoją znajomość ortografii i powiększać zasób znanych słów. Wyrazy, które należy znaleźć, widoczne są na dole ekranu – więc nie szukamy ich w ciemno. Każda z rund kończy się z momentem znalezienia wszystkich haseł. Gdy zauważymy ciąg liter układający się w dane hasło, przeciągamy po nim palcem zaznaczając je i tym samym wykreślając z puli wyrazów.

Gdy podczas rozgrywki napotkasz problem z odnalezieniem konkretnego hasła, możesz uzyskać podpowiedź. By to zrobić, należy tapnąć w pole z napisem podpowiedź, a jedna z liter w rozsypance zostanie podświetlona – pokazując tym samym początek jednego z nieznalezionych słów. Opcji podpowiedzi należy jednak używać z umiarem, ponieważ powoduje ona doliczenie dodatkowego czasu do timera, który mierzy czas w jakim udało Ci się odnaleźć wszystkie wyrazy w danej rundzie. Po każdej z plansz masz możliwość udostepnienia swojego wyniku znajomym oraz podglądu w trybie online.

Gra posiada 3 poziomy trudności. Każdy z nich rożni się od poprzedniego sposobem w jakim wyrazy układają się w rozsypance. Na poziomie łatwym – hasła wyświetlają się tylko poziomo i pionowo. Na średnim słowa mogą układać się ukośnie, natomiast na trudnym litery mogą ułożyć się również wspak. Po każdej z aktualizacji baza haseł pojawiających się w grze zostaje zwiększona. Dodatkowym atutem jest to, że plansze nie powtarzają się – zapewnia to świetny wbudowany generator. Pomimo dużej rozdzielczości wykreślanka nie jest dobrze zoptymalizowana – na niektórych tabletach pojawiają się problemy w związku z niedopasowaniem gry do ich przekątnej.

Wykreślanka jest sposobem na nudę, który przy okazji nie daje próżnować naszemu mózgowi. Różnorodność trybów trudności sprawia, że będzie to odpowiednia gra dla najmłodszych użytkowników, a na wyższych poziomach – także dla weteranów łamigłówek. Nudzisz się w autobusie, masz ochotę uspokoić niesfornego ucznia podczas jazdy samochodem? Ta gra to coś dla Ciebie!

Darmowa gra dostępna na platformę Adnroid i iOS.

Screeny z aplikacji