Data dodania: 30-05-2016

Aparat do selfie

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Retrica ma jasne przeznaczenie – służy do strzelania selfie.

2. Filtry i kolaże są naprawdę udane, jednak brakuje większej ilości narzędzi.

3. Pomimo małych wad dobrze spełnia swoje zadanie.

 

Zostań królem Instagrama

 

Retrica to nie aplikacja fotograficzna – to narzędzie do robienia selfie i należy od razu zdać sobie z tego sprawę. Jaka jest różnica? Zamiast chociażby podstawowych ustawień, które oferuje niemal każda aplikacja służąca do robienia zdjęć, w Retrice mamy filtry, filtry i jeszcze parę filtrów. Korzystając z tej aplikacji zrobicie samojebkę, która zbierze więcej lajków niż przeciętny post Korwina-Mikkego, a w waszych wrogach wzbudzi większą zazdrość niż fotki Dana Blizeriana.

 

Filtry, kolaże… coś jeszcze?

 

Jakie opcje oferuje Retrica? Bingo – filtry. Jest ich naprawdę mnóstwo, więc nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie powinni narzekać. Intesywność każdego z nich można dowolnie dostosowywać intuicyjnym gestem przeciągania. Drugą, nie mniej istotną opcją jest kolaż, czyli zestawienie kilku/kilkunastu zdjęć w jednej z wielu konfiguracji. Kilka mniej wyjątkowych narzędzi to m.in samowyzwalacz, czy szybkie udostępnianie fotki, czego oczywiście nie mogło zabraknąć w appce stworzonej do selfie. Na pytanie, czy możliwości jest mało, czy wystarczająco musicie odpowiedzieć sobie sami, jednak biorąc pod uwagę ogromną popularność aplikacji zdaje się, że użytkownicy do szczęścia nie potrzebują więcej.

 

Czemu to się nie świeci?

 

I o ile brak możliwości ustawienia ISO, czy balansu bieli jest jeszcze zrozumiały, to niemożność wykorzystania lampy błyskowej jest już totalną wpadką. To prawda, że raczej rzadko korzystać będziemy z tylnego aparatu, ale opcja podświetlenia twarzy zdecydowanie powinna się tu znaleźć. Mówimy o rozwiązaniu wykorzystanym np. W aplikacji Snapchat, gdzie w momencie robienia zdjęcia ekran staje się biały, rzucając na nas nieco światła. Zostając przy tym czego nie ma, a być by mogło, to trzeba wspomnieć o kręceniu filmów. Nie można uznać tego za niedopatrzenie, ponieważ nie do tego została stworzona Retrica, uznaliśmy jednak, że warto wam o tym powiedzieć.

 

Interfejs i użytkowanie

 

Interfejs, ze względu na niewielką ilość opcji, siłą rzeczy jest prosty i intuicyjny. Tak, czy inaczej zasługuje na pochwałę, ponieważ wszystkie operacje przeprowadzimy na jednym, mieszczącym się u dołu ekranu panelu. Z niewiadomych przyczyn potrafi czasem nieco się przyciąć, jednak nawet to nie przekreśla ogólnego, dobrego wrażenia.

 

Warto sprawdzić

 

Takie czasy, że robienie selfie systemową appką do aparatu jest już pasee. Biorąc pod uwagę ciągły rozrost wszelakich portali społecznościowych można było przewidzieć, że aplikacji stworzonych do cykania zdjęć z ręki będzie przybywać. Retrica przez jednych jest uwielbiana za prostotę, przez innych znienawidzona za ubogość w opcje. Gdzie leży prawda? Najpewniej gdzieś po środku, w każdym razie jest to bez wątpienia najpopularniejszy program do selfie. Przetestujcie go za darmo na Androidzie i iOS.

Podsumowanie

 

Retrica to nie jest zwykły aparat – to prawdziwa fabryka selfie. Dziesiątki filtrów i kolaże pozwolą stworzyć ci wiele niepowtarzalnych autoportetów. O ile nie jesteś profesjonalnym fotografem, nie powinieneś narzekać na ilość dostępnych opcji.

 

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 6
Interfejs: 8
Użyteczność: 7

Screeny z aplikacji na telefonie