Data dodania: 14-09-2016

Wina do trzech dych

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. dotrzechdych.pl to mini encyklopedia win.
2. Dzięki niej znajdziesz odpowiedni trunek za niewielkie pieniądze.
3. Aplikacji nie zaszkodziłoby parę usprawnień, ale i tak może okazać się nieoceniona.

Wino na każdą okazję

 

Wino to trunek odpowiedni na każdą okazję. Dzięki aplikacji Dotrzechdych.pl pod ręką zawsze będziesz miał prawdziwą encyklopedię tych rodzajów, których kupno nie nadszarpnie domowego budżetu. Dziewczyna, którą zaprosiłeś na romantyczną kolację, wcale nie musi wiedzieć jak brzmi nazwa appki, prawda?

Encyklopedia wiedzy

Po wybraniu któregoś z win z zakładki „najnowsze”, naszym oczom ukaże się krótki opis, podstawowe informacje, takie jak kraj pochodzenia, czy kolor, a także cena, ocena i sklep, w którym można nabyć daną butelkę. Z tego miejsca możemy także dodać trunek do ulubionych, dzięki czemu zawsze będziemy mieli do niego szybki i łatwy dostęp. Ilość informacji jest bardzo zadowalająca, widać, że ktoś włożył w to sporo pracy.

A macie…?

Aplikacja umożliwia także wyszukiwanie konkretnych win – albo według sklepu, albo według charakterystyki napoju. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, nie możemy nic aplikacji zarzucić. Lista sklepów jest wystarczająco długa i znajdziemy na niej popularne sklepy sieciowe, jak i punkty specjalizujące się w sprzedaży win. Możemy także wybrać kilka cech interesującego nas trunku, a aplikacja pokaże pasujące wyniki. Filtry, które możemy zastosować to: Nazwa, kolor, kwasowość, kraj, sklep, ocena i przedział cenowy.

Prosto i czytelnie

Interfejs aplikacji może i nie należy do najpiękniejszych, ale za to jest czytelny i intuicyjny. Wszystko opiera się na czterech zakładkach u góry ekranu, do których w każdej chwili mamy łatwy dostęp. Szkoda, że nie umożliwiono użytkownikom komentowania danych win – kilka zdań napisanych przez degustatora ułatwiłoby nam wybór zdecydowanie bardziej, niż ocena w ilości gwiazdek.

Zamknięty krąg

Twórcy stworzyli aplikację prostą, jak budowa cepa, co oczywiście nie jest wadą. Mimo wszystko, gdyby dodać parę szczegółów, to appka byłaby zdecydowanie bardziej przydatna. Byłoby świetnie, gdyby program z pomocą map poprowadził nas do najbliższego sklepu, w którym dostaniemy wymarzone wino. Aplikacja jest także nieco zamknięta na społeczność. Wspomniany już brak możliwości komentowania to pikuś, znacznie bardziej boli, że nie możemy nawet wina ocenić. Ilość gwiazdek zależy więc od „widzimisię” twórców.

Dla degustatorów

Aplikacja Do trzech dych to świetny pomysł, który można jednak było podać w nieco lepszej oprawie. Nie zmienia to faktu, że program i tak w niektórych sytuacjach jest szalenie przydatny. Liczymy na to, że twórcy będą rozwijać swój projekt, który ma wielki potencjał. Dla smakoszy jak najbardziej polecamy ściągnąć darmową aplikację na Androida.

Podsumowanie aplikacji

 

Dotrzechdych.pl to aplikacja, dzięki której znajdziesz wymarzone wino. Program podpowiada gdzie kupić dany trunek i przy okazji się przy tym nie wykosztować. Must have dla okazjonalnych degustatorów.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 8

Interfejs: 7

Użyteczność: 8

Screeny z aplikacji na telefonie