Data dodania: 16-09-2016

Wirtualne meble w Twoim mieszkaniu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. iStaging to narzędzie dla tych, którzy chcą umeblować pomieszczenie.
2. Aplikacja wspiera gogle VR, dzięki którym możemy przejść się po wirtualnych mieszkaniach.
3. Galeria inspiracji i katalog meblowy przydadzą się amatorom i projektantom.

Zostań dekoratorem

 

Twoje mieszkanie powiewa nudą? Wyobraź sobie narzędzie, dzięki któremu możesz wstawić dowolny mebel w wybranym miejscu. Zaprojektuj własne otoczenie i odbądź po nim wirtualny spacer, a wszystko to za sprawą smartfona, a właściwie aplikacji iStaging.

Galeria inspiracji

 

Pierwszą wartą wspomnienia funkcją, którą widzimy od razu po uruchomieniu appki, jest galeria inspiracji. W tym miejscu możemy wybrać dowolne pomieszczenie, od kuchni, do łazienki oraz jeden z wielu stylów, takich jak Modern, Zen lub Industrial. Dodatkowo, jeśli posiadamy gogle wirtualnej rzeczywistości, możemy przejść się po zaprojektowanej przez twórców makiecie, aby dokładnie przyjrzeć się wszystkim elementom i wykorzystać je do urządzenia naszego mieszkania.

Katalog meblowy

 

Przechodząc do odpowiedniej zakładki zyskujemy dostęp do wszystkich mebli, które oferuje aplikacja. Znajdziemy tutaj łóżka, kanapy, stoliki, a nawet obrazy. Wybór jest bardzo bogaty, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Z tego poziomu możemy także przenieść się do sklepu internetowego, który posiada w swojej ofercie dany przedmiot. Zanim zdecydujemy się na transakcję, warto sprawdzić, jak mebel będzie wyglądał w naszym pomieszczeniu. W ten sposób przechodzimy do najciekawszej funkcji aplikacji, czyli…

Wirtualny wystrój wnętrz

 

Wykorzystując aparat w urządzeniu możemy „wstawiać” meble do pokoju. Aplikacja poprosi nas o podanie wzrostu oraz poinstruuje jak należy trzymać telefon. Już po kilku sekundach możemy oglądać kanapę stojącą w pożądanym miejscu. Funkcja działa poprawnie – zdarzają się co prawda drobne błędy, takie jak stoliki na ścianie, ale przy odrobinie cierpliwości wszystko wygląda zaskakująco realnie. Wspomnianych gogli wirtualnej rzeczywistości możemy użyć także w tym miejscu, dzięki czemu wszystko wygląda jeszcze bardziej naturalnie.

Interfejs

 

Interfejs aplikacji budzi mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka jest bardzo elegancki, czytelny i intuicyjny, ale kiedy zaczniemy go używać pierwsze dobre wrażenie zostaje nadwyrężone. Animacje przejść bywają pocięte, przez co bardziej przypominają pokaz slajdów, niż płynny ruch. Rzadko, ale jednak, appka potrafi się zawiesić, albo chwilowo przyciąć. Niewykluczone, że te wady zostaną zniwelowane jedną aktualizacją. Tak, czy inaczej, interfejs nie jest doskonały, ale nie uniemożliwia korzystanie z programu.

Podsumowanie

 

Aplikacja iStaging to ciekawe narzędzie, które przyda się w aranżacji wnętrz – zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Poza sztandarową funkcją wirtualnego meblowania otrzymujemy galerię inspiracji, która może natchnąć nas niejednym ciekawym pomysłem, oraz bogaty katalog z meblami i dodatkami. Darmowy program można pobrać na urządzenia z Androidem i iOS.

Podsumowanie aplikacji

 

iStaging to aplikacja, która powinna znaleźć się na telefonie każdego, kto chce umeblować pomieszczenie. Poza galerią inspiracji i katalogiem meblowym otrzymujemy narzędzie, które pozwoli wirtualnie umeblować nasze mieszkanie.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 8

Interfejs: 6

Użyteczność: 8

Screeny z aplikacji na telefonie