Data dodania: 06-12-2016

Chudnij ze smatfonem w ręku

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Pilnuj swojej wymarzonej wagi!
2. Dobierz odpowiednie posiłki.
3. Skanuj produkty i sprawdzaj ich wartości odżywcze.

W czym ma mi to pomóc?

Aplikacje na telefon, które służą zdrowiu, są nie do przeceniania. Opisywana przez nas appka, to nic innego jak wielofunkcyjny produkt dla wszystkich tych, którzy mają kilka kilogramów za dużo i chcieliby zrzucić co nieco. W jednym programie mamy możliwość śledzenia kaloryczności spożywanych przez nas posiłków, naszej wagi czy ilości spalonych kalorii poprzez aktywność fizyczną.

Co na początek?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, chcąc korzystać z tej aplikacji, jest zalogowanie się do niej (mp. Poprzez konto Google) oraz wypełnienie kilku istotnych danych na podstawie których program dobierze idealne tempo chudnięcia dla nas. Taki mobilny wirtualny i darmowy dietetyk przez całą dobę!

Podaj swoje wymiary

Lose it, aby wybrać i skomponować dla nas nasz osobisty plan zgubienia wagi, potrzebuje od nas takich danych jak: data urodzenia, wzrost, waga i płeć. Kolejnym krokiem jest podanie przez nas wymarzonej wagi i specjalnym suwakiem określamy przewidywana datę dojścia do naszego celu! Na podstawie tych informacji aplikacja oblicza, czy nasza dieta będzie należała do łatwych, średnich czy może trudnych i bardzo restrykcyjnych. Pamiętajmy jednak, że najlepiej odżywiać się po prostu zdrowo i rozsądnie i właśnie do tego najlepiej używać tej aplikacji. Założenie bardzo hardcorowego planu może niestety zakończyć się niepowodzeniem i efektem jojo.

Co zapewni Lose it?

Lose it to aplikacja, której zadaniem jest nie tylko wyznaczenie specjalnego planu dojścia do wymarzonej wagi, lecz również „ogólna pomoc” w tym. Co to oznacza? Chodzi o to, że dzięki tej aplikacji możemy zeskanować kody kreskowe produktów i sprawdzić ich wartość odżywczą, czy np. wyszukiwać przepisy na posiłki, znajdujące się w specjalnej bazie. Lose it to nie tylko „wspomagacz w odchudzaniu”, to również serwis społecznościowy dzięki któremu komunikujemy się w innymi osobami, będącymi na diecie. Naszym zdaniem to bardzo fajna opcja!

A estetyka i sprawność?

Jest to program, który an pierwszy rzut oka wydaje nam się dość ładnie i czytelnie zrobiony. Jednak po dłuższym jego stosowaniu zaczynamy dostrzegać, że w zasadzie nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Z drugiej strony, czy walory estetyczna mają aż takie znaczenie w aplikacjach stricte użytkowych? Jednym z minusów Lose it są dość często wyskakujące reklamy oraz niestety problemy z płynnością w działaniu. Mamy nadzieję, że twórcy to poprawią!

Nasza ogólna opinia o tej aplikacji jest nie do końca sprecyzowana. Lose it to bardzo fajny program, który pomaga w kontrolowaniu naszej diety i jednocześnie określa dojście do wymarzonego celu, biorąc pod uwagę spożywane przez nas produkty oraz aktywność fizyczną w ciągu dnia, tylko… czy takich aplikacji na rynku nie ma już mnóstwo?

Metryczka

Lose it to nieoceniony kompan dla tych, którzy chcą zrzucić nieco sadełka. Mimo drobnych niedociągnięć, appka spełnia swoje zadanie. Niestety, nie ruszy tyłka za nas.

Ocena ogólna: 6

Pomysł: 5

Interfejs: 6

Użyteczność 7

Screeny z aplikacji na telefonie: