Data dodania: 24-04-2017

Która godzina?! Zdążę!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Godziny Otwarcia – jak sama nazwa wskazuje – pozwoli Wam znaleźć otwarte w tym momencie firmy i sklepy znajdujące się w okolicy. Wystarczy że włączycie lokalizację, wpiszecie swój kod pocztowy lub nazwę firmy, której szukacie.

Baza firm

 

Przyznaję, że zaskoczyłem się obszernością bazy firm. Jest ich naprawdę dużo i są różnorodne,  podzielone na kategorie typu „hotele”, „przedszkola” czy „usługi”. Wszystkie te wpisy użytkownicy zawdzięczają tak naprawdę samym sobie, bo każdy może dodawać swoje wpisy: od nazwy firmy, przez jej adres, aż po godziny w których punkt jest czynny. Tylko na ile można ufać internautom? Kto zapewni, że pędząc podczas imprezy w nocy do całodobowego (przynajmniej według aplikacji) Tesco, nie okaże się, że jest ono jednak do 1:00, a my pocałujemy klamkę o 1:12? Tak samo sprawa ma się z adresem. Fakt, że musi być on rzeczywisty – zmyślone adresy są odrzucane. Co innego zmyślone, fikcyjne sklepy.

Wyszukiwanie

 

Na wstępie muszę Was niestety rozczarować – zwykłe wpisywanie „monopolowy”, „nocny” i „całodobowy” nic nie da. Jak na złość aplikacja jest mało szczegółowa jeśli chodzi o podkategorie w wyszukiwarce. Wpisując po prostu „sklep” dostaniecie zarówno osiedlowe budki, markety jak i sklepy meblowe. Denerwuje to szczególnie, gdy zakreślimy duży obszar poszukiwań. W nocy, pomocą w wertowaniu sterty sklepów wszelakich, będą wyróżniające się na czerwono napisy informujące o zamknięciu i zielone „otwarte” – w dzień jednak plątanina kolorów będzie katorgą.

Pomocna dłoń

 

Powyższy problem nieco rozwiązuje skala odległości, dzięki której – wiedząc, że sklep jest za rogiem – możemy wykluczyć tysiące firm dookoła i szybko znaleźć godziny otwarcia tego, co nas interesuje. Skala jest też przydatna przy wyszukiwaniu czegoś konkretnego, należącego do ogólnej kategorii – prawnika, apteki czy szpitala. Sprawa się nieco komplikuje, gdy szukamy konkretnej firmy, a nie wiemy gdzie ona ma siedzibę. Maksimum odległości od podanego miejsca to 50km – możliwe, że takich punktów będzie kilka/kilkanaście lub żadnej. Aplikacja nie daje nam żadnych wskazówek ani możliwości poszerzenia obszaru.

Ulubione

 

Do wyszukiwania potrzebujemy ciągłego połączenia z Internetem, przydatne są również informacje o naszej lokalizacji, lecz do pracy offline twórcy także przewidzieli rozwiązanie – co prawda rozwiązanie mocno idące na skróty, ale zawsze. Mamy możliwość dodawania do Ulubionych wszystkich firm, gdzie dane o nich są zapisywane i widoczne bez połączenia z Internetem. Wydaje się to być fajna opcja, dopóki nie zorientujemy się, że przez brak Internetu dane mogą być nieaktualne i nie wiadomo, kiedy były aktualizowane.

Podsumowując – pomysł jest przyszłościowy i pomocny – zwłaszcza podczas najlepszych imprez, gdy czynny sklep jest najważniejszym celem, ale przez upierdliwą wyszukiwarkę możemy mieć już dość po przewertowaniu setek sklepów meblowych w poszukiwaniu jednego, czynnego spożywczego. Godziny Otwarcia dostępne są na Androida, za darmo.
Możecie również zajrzeć na wersję webową: godzinyotwarcia24.pl

Screeny z aplikacji na Androida