Data dodania: 01-10-2015

Ze smartfonem na grzyby

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Aplikacja Atlas Grzybów podpowie, czy smacznie, a przede wszystkim, czy bezpiecznie będzie konsumować, dotykać, czy nawet zbliżać się do napotkanych w lesie grzybów. A nawet ułatwi napotkać je ponownie.

Idea aplikacji

Trzonem Atlasu Grzybów jest katalog. I choć opisuje jedynie 206 z 1,5 miliona wszystkich gatunków grzybów, to wydaje się być całkiem pożyteczny, jeśli nie szukamy składników na obiad w szatni Pomorza Potęgowo SS, trzecioligowego zespołu piłkarskiego łączącego w nazwie potęgę, błyskawiczny akronim i byłe niemieckie tereny. Dość jednak dygresji. Czas na meritum. A tym są grzyby. I to grzyby bardzo dokładnie, a zarazem przystępnie opisane. Dzięki informacjom zgromadzonym w atlasie poznamy szczegółowo ich budowę, dowiemy się, gdzie występują, jak można je wykorzystać (nie tylko w kuchni) oraz z jakimi innymi gatunkami łatwo je pomylić. A gdyby tego było nam mało, dostaniemy jeszcze garść ciekawostek i wyróżniających cech charakterystycznych.

Zawartość aplikacji

Żeby dostać się do wnikliwych opisów należy uprzednio wybrać poszukiwanego grzyba z listy, gdzie każdy z gatunków opatrzony jest polską oraz łacińską nazwą, symbolem określającym jadalność oraz miniaturowym zdjęciem. Co nam, jednak, po malutkiej fotce, gdy ważą się losy naszego, jeśli nie życia, to przynajmniej obiadu, a z nieba leje się deszcz? Niewiele. W zakładce szukanego grzyba dostaniemy dwa wyraźnie, niezłej jakości ujęcia, które pomogą nam zidentyfikować obiekt obserwacji. Jeśli dwa zdjęcia to za mało, możemy pobrać dodatkową galerię, która z pewnością nie obciąży urządzenia bardziej niż album naszego ulubionego zespołu do zbierania.

GPS smartfona w służbie grzybiarzy

Atlas grzybów ma jeszcze jedną funkcję. Pozwala zapisać miejsca grzybobrania we wbudowanych w aplikację mapach Google. Funkcja „Moje miejsca” umożliwia wyszukanemu przez GPS lub wskazanemu przez nas samych miejscu przypisać: gatunek grzyba, nasz własny opis i zdjęcie. Może okazać się to niesamowicie przydatne przy kolejnych wyprawach, jeżeli tylko nawigacja w środku lasu nam na to pozwoli. Niestety często bywają z tym problemy. Zapisane miejscówki możemy importować i eksportować z innych i na inne urządzenia. Nie możemy niestety ich udostępniać znajomym, przyjaciołom, czy kompanom grzybiarskich eskapad. Ale z drugiej strony, czy jakikolwiek grzybiarz chciałby dzielić się tymi informacjami?

Pomoc dla grzybiarz na telefonie

Aplikacja Atlas Grzybów to bogate i ciągle wzbogacane kompendium wiedzy o grzybach popularnych w polskich lasach. Twój telefon może okazać się niezastąpioną pomocą w grzybobraniu. Niezwykle prosta w użyciu, z przyjemnym leśnym interfejsem i użytecznymi ustawieniami będzie idealna dla każdego doświadczonego grzybiarza i niedzielnego amatora. Przydatna funkcja zapisywania ulubionych miejscówek to świetny gadżet, który ułatwi niejeden powrót w najlepsze miejsca w lesie. Sto tysięcy ściągnięć mówi samo za siebie. Oczywiście za darmo na telefony z Androidem.

Screeny z aplikacji na telefonie