Data dodania: 20-10-2015

Życie całą dobę

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Usługi 24/7

Sytuacji, w których musimy skorzystać z punktu usługowego czynnego całą dobę każdy z nas mógłby wymienić przynajmniej kilka – poczynając do zakupów spożywczych aż po takie kataklizmy, jak przyjazd teściowej w środku nocy (skąd wziąć kwiaty i bombonierkę?). W czasach, kiedy wielu ludzi spędza więcej czasu w biurze niż w domu, a wielkie miasta nigdy nie zasypiają, coraz więcej właścicieli sklepów, restauracji i innych przedsiębiorstw wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje usługi 24/7.

Czynne24h to lekka, przydatna aplikacja, która kataloguje wszystkie takie punkty. Jej zainstalowanie na smartfonie to kwestia 3,5 megabajta, a korzyści płynące z użytkowania mogą nie do przecenienia.

Działanie aplikacji

Po uruchomieniu aplikacji sprawdzane jest nasze położenie GPS, co jest o tyle istotne, że wyniki wyszukiwania są posortowane według kryterium odległości – najbliższe znajdą się u samego szczytu listy. Czynne24h oferuje szczegółowy podział usług. Znajdziemy zarówno te najczęściej używane i najpopularniejsze (apteki, bary, sklepy, poczty), ale również bardziej egzotyczne: fotografów, stomatologów, kwiaciarnie czy nawet mlekomaty.

Aplikacja wskazuje trasę

W teście praktycznym aplikacja odsłania zarówno swoje wady jak i zalety. Z przykładowej lokalizacji (ulica Dobra w Warszawie), spróbujmy dostać się do najbliższej całodobowej apteki. Pierwszym wynikiem jest apteka na stacji metra Centrum (1,45 km do przejścia), kolejna znajduje się na placu Mirowskim (1,88 km). Po kliknięciu na konkretny wynik wyświetla się mapka z zaznaczonym punktem docelowym. Możliwe jest także wyznaczenie trasy dojazdu za pomocą GPS oraz wyświetlenie zdjęcia szukanego obiektu dla lepszej identyfikacji. Aplikacja udostępnia również oceny użytkowników, więc można dzielić się swoją opinią na temat każdego punktu usługowego.

 Baza punktów w aplikacji

Jak wspomniano wyżej, są też wady. Aplikacja ma de facto tylko jedną, ale poważną – choć można przypuszczać, że jej usunięcie jest tylko kwestią czasu. Otóż Czynne24h krwawi zbyt małą bazą danych. Będąc na Dobrej w Warszawie można odkryć, że najbliższy biletomat znajduje się… przy ulicy Turystycznej w Gdańsku, a celem skorzystania z usług całodobowego pogotowia ślusarskiego trzeba udać się do Krakowa.  Drobną usterką może być też fakt, że po wyjściu z listy obiektów danej kategorii aplikacja „cofa” nas do początku spisu, zamiast pozostawić go na tej pozycji, z której wybraliśmy interesującą nas kategorię.

 Aplikacja must have

Ogólnie rzecz biorąc jest to jednak udana i niesamowicie przydatna aplikacja i chyba nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że uratuje niejednego posiadacza smartfona, który w środku nocy zechce kupić kwiaty bądź zrobić sobie nowe zdjęcie do paszportu, tudzież zwilżyć swoje gardło chmielowym napojem. Dla każdego kto ma iphone, albo Androida. Za darmo.

Screeny z aplikacji na telefonie