Data dodania: 09-02-2016

Feedly – ogarnij newsy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

A komu to potrzebne?

Wiadomości z kraju i świata, newsy sportowe, ulubieni youtuberzy, biznes, gospodarka… Mógłbym wymieniać w nieskończoność. Codziennie jesteśmy zalewani masą informacji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele różnych miejsc Internetu odwiedzamy każdego dnia. Kilka, kilkanaście portali? A co gdyby wszystkie interesujące nas treści zgromadzić w jednym miejscu, do którego mamy dostęp praktycznie w każdej chwili? Feedly nam to gwarantuje, rozwiązanie genialne w swej prostocie.

Jak to działa?

Aplikacja to najprościej mówiąc czytnik kanałów RSS. Co to oznacza? Zdecydowana większość stron internetowych umożliwia swoim użytkownikom subskrypcję treści właśnie za pomocą wspomnianych wcześniej kanałów RSS. Zanim Feedly zapełni się tytułami artykułów należy dodać parę interesujących nas witryn. Te możemy grupować w stworzonych przez siebie kategoriach według własnego uznania. Dostęp do nich uzyskamy w dowolny momencie jednym ruchem palca. Decyzja czy wolimy przeglądać wiadomości tylko z jednego portalu, czy też z wszystkich na raz, należy do nas.

 Funkcjonalność aplikacji

Szkoda, że po wyborze danego artykułu aplikacja przekierowuje nas na stronę internetową z której pochodzi tekst. Konkurencyjne aplikacje udowadniają, że możliwe jest lepsze rozwiązanie, czyli przeglądanie newsów bez opuszczania appki. Dziwi również fakt, iż zabrakło powiadomień wyskakujących na pasku zadań. Ktoś, kto chciałby być na bieżąco z np. konkretnym blogiem, doceniłby taką opcję. Świetny rozwiązaniem zaś, jest możliwość zapisania publikacji. Jeżeli w danym momencie nie mamy czasu na czytanie i nie chcemy aby ciekawy artykuł zaginął gdzieś w odmętach Internetu, możemy go zapisać i powrócić doń w dowolnej chwili.

 Podziel się!

Wszystkie treści możemy błyskawicznie udostępnić na wielu portalach społecznościowych, począwszy od Facebooka czy Twittera, na Evernote skończywszy. W ustawieniach zdefiniujemy z którego korzystamy najczęściej, co zaowocuje możliwością robienia tego jednym dotknięciem.

Personalizacja aplikacji

Możliwości personalizacji aplikacji, choć nieszczególnie rozbudowane, wydają się być całkowicie wystarczające. Wszystko sprowadza się do wyboru pomiędzy jasnym, a ciemnym motywem oraz ilością tytułów mieszczących się na ekranie jednocześnie. Przewidziane przez twórców gesty możemy dobrowolnie włączać oraz wyłączać. Podsumowując wygląd oraz komfort korzystania z aplikacji możemy śmiało powiedzieć, że niczego tu nie brakuje. Wszystko jest proste, czytelne i intuicyjne – tak jak być powinno.

Dla zasady…

Trochę już posłodziliśmy, a teraz czas na narzekanie. Prawdziwe zderzenie dwóch światów – świetnego rozwiązania oraz irracjonalnego błędu. Takie zjawisko napotkamy przeglądając treści chociażby z YouTube’a. Doceniam fakt, że aby obejrzeć wideo nie muszę opuszczać aplikacji i mogę zrobić to bezpośrednio w Feedly. Niestety zabrakło możliwości przełączenia filmu w tryb pełnoekranowy, co szczególnie na mniejszych smartfonach jest sporym utrapieniem. Czepialstwo? Być może, ale niech to zobrazuje jak ciężko doszukać się znaczących wad programu.

Darmowo

Feedly to fantastyczne narzędzie dla tych, którzy chcą być na czasie. Połączenie moich dwóch ulubionych słów – prostota i użyteczność. Do pobrania za darmo na systemy operacyjne Android i iOS.

Screeny z aplikacji na telefonie