Data dodania: 02-12-2015

Wszystko pod kontrolą

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Kalendarzyk

Chodzi oczywiście o kalendarzyk, który umożliwi dokumentowanie wielu zdarzeń obracających się wokół kobiecej aktywności seksualnej. Jak wiadomo, tradycyjny kalendarzyk uznawany jest za mało skuteczną metodę antykoncepcji. Jednak ta aplikacja oferuje coś więcej, bowiem można w niej udokumentować każde zdarzenie. Mimo wszystko należy traktować ją raczej jako pomoc i przydatne narzędzie, niż jedyne zabezpieczenie.

Funkcjonalność aplikacji

Podstawowa funkcja, to jest liczenie dni cyklu, została oczywiście zachowana. Najpierw aplikacja prosi nas o kilka podstawowych informacji, która każda kobieta z łatwością może podać: ile trwa jej okres, ile cały cykl, i kiedy rozpoczęła się ostatnia miesiączka.  Na tej podstawie tworzony jest wykres, na którym różnymi kolorami oznaczane są różne fazy. Jedno spojrzenie powinno więc wystarczyć, aby zorientować się, jakie jest ryzyko, jeśli temperatura w związku wzrośnie akurat tego dnia. Aplikacja oczywiście oprócz przewidywań oferuje statystyki z przeszłości i zapamiętuje nasze ustawienia.

 Kalendarz i przypominajka

Dodatkowym atutem może być klasyczny kalendarz, w którym zaznaczamy jakieś zdarzenia. Wybór jest bardzo szeroki: do danej daty możemy przypisać np. stosunek z zabezpieczeniem lub bez, rozpoczęcie krwawienia, itd. Każdy z nich ma swój symbol w kalendarzu. Aplikacja jest również wyposażona w „przypominajkę”, która nie pozwoli zapomnieć o odpowiednim momencie na wzięcie tabletki.

Statystyki zbliżeń

Ekran stosunku seksualnego jest kuriozalnie wręcz rozbudowany. Można wprowadzić tam takie detale, czy odbył się on z zabezpieczeniem oraz czy został osiągnięty orgazm, a jeśli tak – to ile razy. Na tej podstawie My Calendar prowadzi statystyki informujące, ile wynosi szansa na szczytowanie w przyszłości. Wydaje się, że przy takiej ilości szczegółów aplikacja oferuje naprawdę solidny zakres funkcji. Nie można jednak zapominać o zdrowym rozsądku i pamiętać, że jest tylko swego rodzaju pomocnikiem.

Oprawa graficzna aplikacji

Układ graficzny jest bardzo przejrzysty i każda użytkowniczka powinna z łatwością opanować interfejs. Choć szablon jest trochę„cukierkowy”(weźmy na przykład słodkiego kotka w menu głównym), nie odbiega to od klimatu aplikacji i zgrabnie komponuje sięz całością. Można powiedzieć, że My Calendar prowadzi kobietę za rączkę, dzięki czemu ta dokładnie wie, co gdzie wpisać, by osiągnąć najlepszy efekt.

Do korzystania wymagana jest oczywiście znajomość angielskiego, ale wystarczy słowniczek terminologii medycznej, by przetłumaczyć wszystkie słówka potrzebne do zrozumienia aplikacji.  Ogólnie rzecz biorąc, My Calendar jawi się jako przydatna aplikacja, która powinna zainteresować każdą kobietę.  Aplikacja darmowa na Androida i iphone’a.

UWAGA: Recenzja oparta jest na „suchych”obserwacjach aplikacji. NIE testowano w praktyce ;).

Screeny z aplikacji na telefonie