Data dodania: 08-06-2016

Oficjalny kompan na Euro 2016

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. UEFA Euro 2016 to oficjalna aplikacja Mistrzostw Europy.
2. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących turnieju – artykułów i filmów.
3. Interfejs oraz teksty niestety dostępne są jedynie po angielsku. To duże niedopatrzenie twórców.

Ciężkie czasy

 

Rozpoczęły się ciężkie dwa tygodnie dla fanów piłki nożnej – Liga Mistrzów rozstrzygnięta, ligi i krajowe puchary także, a na pierwszy mecz Mistrzostw Europy musimy jeszcze chwilę poczekać. Zanim porwiecie się na mecze trzeciej ligi Pakistańskiej kobiet, o ile coś takiego w ogóle istnieje, lepiej poświęćcie ten czas na zapoznanie się z oficjalną aplikacją UEFA Euro 2016, która jest pełna ciekawych informacji, a dodatkowo posłuży jako podręczny terminarz, kiedy ME wreszcie się rozpoczną.

Przed pierwszym gwizdkiem

 

Na ten moment, kiedy piłka nie jest jeszcze w grze, appka przyda się do kilku rzeczy. Po pierwsze, po wybraniu interesującej nas reprezentacji narodowej, dostaniemy szereg istotnych informacji na jej temat: najbliższy mecz, pełna rozpiska spotkań oraz ostatnie artykuły traktujące o drużynie. Należy pamiętać, że te ostatnie są anglojęzyczne, więc wskazana jest chociaż minimalna znajomość języka. Z tej zakładki przejdziemy także na stronę, gdzie możemy zakupić bilety na mecz danego zespołu. Niestety teraz nie jest to już łatwe.

Przed pierwszym gwizdkiem cd.

 

Drugą opcją, która może nas zainteresować jeszcze przed startem rozgrywek jest Strefa Kibica, gdzie zgromadzono konkursy dla fanów futbolu. Może weźmiecie udział w którymś z nich? Kolejna sprawa to opis Francji, szczególnie przydatny szczęściarzom, którzy wybierają się na Mistrzostwa Europy osobiście. Krótki tekst został napisany właśnie pod kątem przyjezdnych kibiców i opowiada o znanych ludziach urodzonych we Francji, tamtejszej kuchni, oraz oczywiście o piłce nożnej, klubach i historycznych zawodnikach. Ciekawa lektura – polecamy.

Materiały wideo

 

I jeszcze jeden ukłon w stronę użytkowników: Dostęp do najnowszych informacji, ale także powrót do przeszłości dla kibiców, którzy pamiętają wcześniejsze edycje ME. W zakładce wideo znajdziemy takie perełki, jak najpiękniejsze gole z lat dziewięćdziesiątych, oraz oczywiście z turniejów w kolejnych latach. Jednym słowem appka oferuje mnóstwo, mnóstwo interesujących materiałów.

Elegancko, ale bez rozpieszczania

 

Interfejs, podobnie jak artykuły i informacje nie został niestety spolszczony. To duża wada, szczególnie, że oficjalna aplikacja ME powinna być dopasowana do kibiców, których drużyny biorą udział w turnieju. Poza tą wpadką wszystko jest w jak najlepszym porządku – interfejs jest intuicyjny, elegancki i doskonale dopracowany.

Gdy rozpocznie się gra

 

Jakość aplikacji docenimy w momencie, kiedy zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego. W każdej chwili możemy podejrzeć jak kształtuje się sytuacja w poszczególnych grupach, oraz zerknąć na ogólny terminarz, dzięki któremu nie przegapimy żadnego meczu. W ustawieniach zdefiniujemy także, czy chcemy dostawać powiadomienia – prawdopodobnie o rozpoczęciu danego spotkania, choć póki co nie wiemy tego na sto procent.

Darmowy informator

 

Drodzy kibice, Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami, a oficjalna aplikacja imprezy oferuje tyle ciekawostek, że nie powinniśmy się nudzić do 10 czerwca, czyli dnia rozpoczęcia turnieju. Z drugiej strony potęguje ona chęć na oglądanie wielkiego footbalu, więc czekanie staje się jeszcze trudniejsze. Szczerze polecamy darmową appkę UEFA Euro 2016 Official, dostępną oczywiście na obydwa najpopularniejsze systemy operacyjne. Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych i pobierajcie program na swoje urządzenia.Zobacz też 2 polskie aplikacje na Euro 2016: Euro 2016 Francja Jalvasco i Euro 2016.

Podsumowanie

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to wielkie wydarzenie, na które warto się przygotować. Oficjalna aplikacja turnieju – UEFA Euro 2016 oferuje nie tylko terminarz i aktualne sytuacje w grupach. Dostajemy także ogromne ilości ciekawych materiałów pod postacią artykułów i filmików.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 8

Interfejs: 6

Użyteczność: 8

Screeny z aplikacji na telefonie