Data dodania: 24-06-2016

Pedały w ruch!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Bikemap to darmowa aplikacja dla rowerzystów.
2. Dzięki tworzącej ją społeczności odkryjesz nowe trasy w okolicy.
3. Appka poprowadzi cię do celu, dzięki mapom i GPS’owi.

Sezon na dwa kółka

 

Sezon rowerowy w pełni – wakacje, prażące słońce i nie uporczywe w tym roku burze zdają się zapraszać nas na krótki lub dłuższy wypad na dwóch kółkach. Wycieczkę można dokładnie zaplanować albo zdać się na wewnętrzny kompas – tak, czy inaczej, aplikacja Bikemap będzie nieocenionym kompanem rowerowych wojaży, a także ciekawym urozmaiceniem wyprawy.

Odkryj nowe drogi

 

Jeśli uważasz, że przemierzyłeś już wszystkie swoje okolice, to appka Bikemap szybko wyprowadzi cię z błędu. Zakładka „Discovery”, korzystając z lokalizacji urządzenia, podsunie stworzone przez użytkowników trasy rowerowe znajdujące się w okolicy. Oprócz drogi wyznaczonej na mapie dostajemy także kilka ciekawych informacji – od podstawowych, jak dystans i średni czas przejazdu, do bardziej złożonych, jak ukształtowanie terenu. Dodatkowo, trasy posegregowane są według typu roweru, którym dysponujemy. Jeśli zajrzymy do kategorii rowerów miejskich obejrzymy krótsze, płasko terenowe wycieczki, zaś w zakładce rowerów górskich, możemy oczekiwać większych wyzwań.

Społeczność kolarzy

 

Bikemap gromadzi wokół siebie społeczność zapalonych kolarzy. Oprócz dzielenia się własnymi trasami, otrzymujemy możliwość do oceniania oraz komentowania wypraw dodanych przez innych użytkowników. Udostępnianie odbytych wypraw jest zaskakująco proste – wystarczy włączyć nagrywanie trasy jednym tapnięciem, a po zakończeniu pedałowania krótko opisać wyznaczony na mapie szlak. Dobrze, że twórcy maksymalnie uprościli tę czynność, bo dzięki temu społeczność i ilość dostępnych tras zwiększa się w znacznie większym tempie.

Darmowy GPS

 

Appka posłuży także, jako rowerowy GPS. Po wyposażeniu się w uchwyt do smartfona mocowany przy kierownicy, możemy bez obaw ruszać w nawet najbardziej śmiałe i odległe trasy. Wystarczy, że podasz punkt docelowy, a program sprawnie doprowadzi cię do celu. Ta funkcja działa perfekcyjnie i nie mamy co do niej żadnych zastrzeżeń.

Drogi Pamiętniczku…

 

Program spełnia także funkcję pamiętnika kolarza. Nie każdą odbytą wycieczką musimy się dzielić – możemy zachować je dla siebie i zapisać, aby powrócić doń w dowolnym momencie. Szkoda, że zabrakło paru opcji, które pozwoliłyby lepiej zapamiętać wycieczkę, na przykład poprzez dodanie zdjęć, które zrobiliśmy podczas wyprawy.

Interfejs

 

Interfejs aplikacji nie zawodzi na żadnym polu, ale także nie wyróżnia się z tłumu. Wszystko jest czytelne i intuicyjne, a jakiekolwiek przycięcia animacji nie mają prawa bytu. Fajną funkcją byłoby dodanie trybu rowerowego, który ułatwiałby korzystanie z appki podczas jazdy rowerem, na przykład za sprawą zmiany interfejsu na duże kwadraty. W każdym razie brak takiego trybu nie jest żadną przeszkodą w poprawnym działaniu i obsługiwaniu aplikacji.

Użytkownik Premium

 

Aplikacja, oczywiście za opłatą, oferuje konto premium. Jakie funkcje otrzymamy, za sięgnięcie do portfela? Wszystko w zasadzie sprowadza się do zwiększenia funkcjonalności aplikacji w trybie offline – zyskujemy opcję pobierania map, dzięki czemu nawet bez połączenia z internetem możemy korzystać z nawigacji. Dodatkowo otrzymamy możliwość zapamiętywania nielimitowanej ilości tras.

Podsumowanie

 

Bikemap to narzędzie niemal doskonałe zarówno dla zapalonych kolarzy, jak i niedzielnych rowerzystów. Dzięki tej aplikacji odkryjecie nowe trasy w okolicy, dołączycie do społeczności, która podziela waszą miłość do dwóch kółek, a także otrzymacie GPS’a, który, kto wie, może poprowadzi was w przygodę życia? Darmową aplikację pobierzecie na oba najpopularniejsze systemy mobilne – Android i iOS.

Metryczka

 

Bikemap to darmowa aplikacja dla rowerzystów. Pokaże stworzone przez społeczność trasy w twojej okolicy, a także poprowadzi do celu, dzięki mapom i GPS’owi.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 8

Interfejs: 9

Screeny z aplikacji na telefonie

 Użyteczność: 9