Data dodania: 23-05-2016

Znajdź telefon i nie tylko

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Niepozorna aplikacja

Ikol X to według opisu developera idealne narzędzie do lokalizacji urządzeń mobilnych z Androidem. Pomoże w przypadku kradzieży lub zgubienia i wyśle alarm, gdy posiadacz będzie zagrożony. Umożliwi śledzenie wielu urządzeń na raz i wystawi raport z poszukiwań. Aplikacja waży niecały 1MB, wiec gdzie to wszystko się mieści?

Na pierwszy rzut oka aplikacja wygląda bardzo ubogo. Rejestrujemy się poprzez siermiężnie wyglądający interfejs, potwierdzamy pierwsze logowanie kodem z wiadomości tekstowej i tyle. Lokalizacja telefonu ikol X to bowiem jedynie jeden z elementów obszernej oferty firmy ikol, która obejmuje wiele usług, opcji a nawet sprzęt GPS.

Funkcje podstawowe

Platforma, do której otrzymujemy dostęp poprzez portal twórców, to profesjonalny serwis lokalizacyjny, którego jedną z wielu funkcji jest lokalizacja urządzeń mobilnych. Zajmijmy się nią więc w pierwszej kolejności.

Po zalogowaniu na stronie i włączeniu lokalizacji, w panelu bocznym znajdującym się obok wielkiej mapy okolicy wybieramy urządzenia , których pozycje chcemy określić. Już po chwili otrzymujemy dokładne współrzędne geograficzne i oznaczenie pozycji obserwowanych urządzeń. Dzieje się to wyjątkowo szybko, a pomiar jest bardzo precyzyjny.

Druga z funkcjonalności mobilnych to uruchamianie alarmu S.O.S. Gdy użytkownik urządzenia z zainstalowaną aplikacją uruchomi go, to w naszym panelu obserwacyjnym po prawej od mapy pojawi się komunikat o wysłaniu alertu z informacją skąd został wysłany. Na tym kończą się podstawowe funkcję platformy, które notabene świetnie spełniają swoją rolę.

Mały minus

Jedynym zastrzeżeniem może być brak aplikacji do obserwowania lokalizowanych telefonów, przez co zmuszeni jesteśmy do obsługi serwisu przez przeglądarkę. Należy jednak nadmienić, że serwis jest całkowicie responsywny, a jego wartość użytkową na urządzeniach z mniejszymi ekranami należy uznać za co najmniej poprawną. Trzeba przyznać, że serwis www ma bardzo techniczny i, po prostu, brzydki wygląd, ale dzięki temu jest czytelny i łatwy w obsłudze.

Co poza tym?

Gdzie kończą się możliwości wersji podstawowej tam wkraczają liczne rozszerzenia i zupełnie oddzielne usługi ikol. Dzięki dodatkowo płatnym opcjom będziemy w stanie: śledzić historie przejazdów osoby lokalizowanej, zmienić częstotliwość lokalizacji, określić wysokość, na której znajduje się obiekt poszukiwań, włączyć otrzymywanie alertów o przekroczeniu dozwolonego obszaru i powiadomień o alarmach S.O.S.

Zastawiające może być dla was, po co aż tak szczegółowe opcje dla posiadaczy telefonów. Specyfika wymienionych możliwość dostosowana jest także do innych usług firmy ikol: lokalizowania pojazdów (np. Firmowych), lokalizacji dla firm spedycyjnych, czy też namierzania osób starszych i dzieci pod naszą opieką.

Co jeszcze?

Ofertę uzupełniają specjalistyczne urządzenia GPS do umieszczania w pojazdach, przenośne lokalizatory dla ludzi i zwierząt, a nawet zewnętrzne przyciski alertów, brzęczki prędkości i przełącznik odcięcia rozrusznika dla pojazdów, których kierowcy w jakiś sposób przekroczyli swoje uprawniania.

Lokalizacja telefonu ikol X to bardzo dobrze rozwiązanie zarówno dla osób chcących zwiększyć bezpieczeństwo swojego aparatu telefonicznego, jak i zatroskanych rodziców czy wnuków. Co więcej to idealne rozwiązanie dla biznesu ułatwiające kontrolę nad flotą lub newralgicznymi przesyłkami. Polecamy !

Screeny z aplikacji na tablecie

 Prezentacja aplikacji