Data dodania: 18-07-2016

#MSQRD

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. MSQRD to appka służąca do robienia selfie i nakładania „na żywo” oryginalnych filtrów.
2. Dzięki programowi zamienicie się w wąsatego dziadka z lat siedemdziesiątych, albo zgniłego zombie.
3. Jakość filtrów jest znacznie wyższa niż tych znanych np. Ze Snapchat’a.

To może… Broda?

Zabawne filtry nakładane na twarz to nie tylko Snapchat. Aplikacja MSQRD to program, który powstał tylko po to, żebyś mógł zobaczyć jak będziesz wyglądał z brodą, albo jako goryl. Masek jest oczywiście więcej, a wszystkie nowe wcielenia uwiecznimy w formie zdjęcia lub filmu. Dodajmy do tego możliwość szybkiego podzielenia się stworzonym dziełem, a otrzymamy gotowy przepis na aplikację, którą pobierze ponad 10 milionów użytkowników.

Ile by nie było, to i tak jest za mało

Ilość dostępnych filtrów jest na poprawnym poziomie, ale naszym zdaniem, jak na aplikację służącą jedynie do tego celu, powinniśmy mieć dostęp do większej ilości masek. Podzielone są one na kilka kategorii, m.in. Film, sport i zwierzęta. Zdarzają się także zakładki dodawane z okazji różnorakich wydarzeń. Aktualnie są to malunki, które zmienią nas w prawdziwego kibica drużyny narodowej, występującej na Copa America. Niestety o rozgrywanym w tym samym czasie Euro nie pomyślano.

Dopracowanie filtrów

Filtry są naprawdę wysokiej jakości i czasami trzeba nieźle wytężyć wzrok, aby upewnić się, że to wygenerowane komputerowo zdjęcie. Większość masek dopasowuje się do ruchów naszej twarzy, więc kiedy się uśmiechamy, to filtr odpowiednio się rozciągnie. Większy problem stanowią dla aplikacji selfie z profilu. Wystarczy delikatnie przekręcić głowę, aby maska przestała leżeć tak, jak powinna. Wygląda na to, że twórcy poświęcają wiele pracy każdemu dostępnemu filtrowi, co zapewne przekłada się na ich średnio zadowalającą ilość.

Prosty interfejs

Interfejs jest elegancki, intuicyjny i zwyczajnie prosty w obsłudze. Jedyna rzecz, do której musimy się przyczepić, to nie przemyślany sposób przełączania między robieniem zdjęcia, a kręceniem filmu. To, co moglibyśmy robić jednym tapnięciem trzeba zrobić dwoma. To oczywiście nic strasznego, ale za każdym razem musimy pamiętać o tym, aby zmienić tryb ze zdjęć na kamerę i odwrotnie. Zdecydowanie można było zaprojektować to lepiej.

Na deser

Appka wyposażona jest w kilka małych, ale istotnych funkcji. Pierwsza, to wspomniane już udostępnianie zrobionych selfie. Zdjęciem pochwalimy się za pośrednictwem właściwie każdej aplikacji, która to umożliwia. Drugą fajną opcją jest dodawanie danych filtrów do ulubionych. Niby mała rzecz, a nie musimy za każdym razem przekopywać się przez wszystkie kategorie w poszukiwaniu konkretnej maski.

Za darmo

MSQRD to porządnie wykonana aplikacja, która oferuje wiele różnych filtrów nakładanych na naszą twarz na żywo. Jak wiadomo – więcej znaczy lepiej, więc nie mielibyśmy nic przeciwko, aby twórcy dorzucili więcej rodzajów masek. Trzeba przyznać, że są one bardzo dopracowane – ich jakość stoi na znacznie wyższym poziomie niż te, które możecie znać np. Ze Snapchat’a. Odkryjcie zasoby tej darmowej aplikacji pobierając ją na urządzenia z Androidem lub iOS. Zabawa gwarantowana.

Metryczka

MSQRD to darmowa aplikacja służąca do strzelania selfie. Nie byle jakich, bo na twarz nałożycie wiele ciekawych i zabawnych filtrów. Warto zaznaczyć, że są one bardzo dobrej jakości, a niektóre ciężko odróżnić od rzeczywistości.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 7

Interfejs: 8

Użyteczność: 7

Screeny z aplikacji na telefonie