Data dodania: 06-06-2016

W kółko zapominasz?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Aplikacja To Round przypomni o wizycie u lekarza, spotkaniu albo spełnieniu marzenia.
2. Interfejs opiera się na okręgach, które gromadzimy w wirtualnym naczyniu.
3. Nieco surową grafikę ratuje prostota i intuicyjność.

Wirtualna pamięć

 

Musimy zapamiętywać dziesiątki informacji tygodniowo – nie tylko tych ważnych, jak wizyta u lekarza, czy firmowe deadline’y, lecz także błahych, które wypadają nam z głowy w codziennym pędzie. Przerzucenie części danych z mózgu na smartfona to niezawodny sposób na poprawę koncentracji i samopoczucia. Świadomość, że nie musimy wszystkiego pamiętać daje spory komfort psychiczny. Rodzi się więc pytanie, gdzie zapisać ważne terminy, czynności i przypomnienia. Klasyczny notes to już przeżytek, polecamy aplikację To Round – bajecznie prosty organizer.

Na okrągło

 

Zgodnie z nazwą appki wszystko nomen omen kręci się wokół kółek. Główny ekran aplikacji to wirtualne naczynie w którym gromadzone będą stworzone przez nas kulki-przypominajki. Ich wykonanie jest bardzo proste i trwa nie więcej niż piętnaście sekund. Dopasowując wielkość okręgu ustalacie ich priorytet – im większe, tym ważniejsze. Drugi krok to wybór koloru, który będzie nas informował o tym, do jakiej kategorii (o czym więcej za chwilę) należy dane przypomnienie. Następnie wpisujemy to, co ma znajdować się w kole i vouila. Opcjonalnie dodamy też alarm i dodatkową notatkę, gdzie dokładnie opiszemy wydarzenie.

Czytelnie, ale spartańsko

 

Interfejs jest bardzo intuicyjny, co jest niewątpliwą zaletą, jednak nie wszystkim podpasuje surowa grafika. Gdyby twórcy zdecydowali się na kilka prostych zabiegów umożliwiających personalizację, to jej użytkowanie z pewnością byłoby o niebo przyjemniejsze. Co mamy na myśli? Ot, choćby zmiana tła na wybrane zdjęcie lub chociaż kolor. Dymki także mogłyby być bardziej podatne na naszą inwencję pod względem wypełnienia bądź kształtu.

#

 

Wspomniane kategorie, a właściwie tagi to świetny sposób na utrzymanie porządku w aplikacji. Domyślnie istnieje osiem m.in. Praca, osobiste, dom i edukacja. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać własne i edytować już istniejące tagi. Przydatną opcją jest przełączanie widoku na okręgi tylko z danych kategorii. Jeśli zdecydujemy się na chaotyczny widok w którym wszystkie kółka są wymieszane razem, to możemy szybko uporządkować myśli „wyrzucając” wybrane bąbelki z ekranu. Bez obaw, dzięki wirtualnej grawitacji za chwilę znów spadną do naczynia.

Kilka przydatnych opcji

 

Aplikacja oferuje także widok listy. Z jej poziomu widzimy, które przypomnienia zostały już zrealizowane, które są aktualne oraz te oczekujące. Inne warte wspomnienia opcje to zabezpieczenie dostępu do appki hasłem i dobrze zaprojektowany widget, dzięki któremu nie musimy włączać programu, aby podejrzeć najbliższe zadania. Warto też ustawić dyskretne powiadomienie, które przypomni o przejrzeniu aplikacji jeśli nie robiliśmy tego przez ostatnie 24 godziny.

Porządny produkt

 

Szczerze mówiąc To Round nie jest najpiękniejszą aplikacją z którą mieliśmy do czynienia, ale niewątpliwie jedną z bardziej czytelnych i intuicyjnych w swojej kategorii. System okręgów świetnie się sprawuje i gdyby twórcy nieco bardziej się przyłożyli, to wyglądałby równie doskonale. Czy taki układ wam pasuje najlepiej sprawdzić samemu i z czystym sumieniem polecamy to zrobić. Za darmo na Androida i iOS.

Metryczka:

 

To Round to nowe podejście do smartfonowych organizerów. Listy zadań i nudne tabele odchodzą do lamusa, teraz wszystko kręci się wokół kółek. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i doskonale spełnia swoje zadanie.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 9

Interfejs: 7

Użyteczność: 8

Screeny z aplikacji na telefonie