Data dodania: 22-03-2016

Wirtualny wizażysta

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Do czego służy aplikacja?

Perfect 365 umożliwia nam, po wgraniu zdjęcia twarzy, nałożyć na nią wirtualny makijaż w wielu odcieniach i rodzajach. Aplikacja spełnia kilka funkcji: pozwala nieco upiększyć nasze zdjęcie, zanim wrzucimy je do Internetu, przetestować różne makeup’y bez potrzeby malowania się, oraz podpowie nam jak dany makijaż wykonać, choć to odrębny temat i jeszcze do niego wrócimy. Tak panowie, żyjemy w czasach w których nikomu nie można już ufać.

Pasztet czy królowa balu?

Nie trzeba chyba mówić, że program jest skierowany do pań, choć musimy przyznać, że zobaczenie siebie w szmince, różu do policzków i cieniu do powiek to zabawne doświadczenie. Precyzja w rozpoznawaniu twarzy stoi na bardzo dobrym poziomie – nie zdarza się, żeby makijaż nakładany był krzywo. Użytkowanie aplikacji jest proste, dzięki czemu szybko porównamy ze sobą różne looki. Ich ilość oraz różnorodność zadowala, a więcej możemy dokupić, lub zdobyć za darmo oglądając reklamy. Znajdziemy tu pełny przekrój makijaży na najróżniejsze okazje. Delikatne na co dzień, mocniejsze na bal, a jeśli taka nasza wola, sprawdzimy jak wyglądać będziemy jako zombie. Pełny przekrój.

Strona praktyczna aplikacji

Mieliśmy trochę problemów z określeniem jakie jest główne przeznaczenie aplikacji. Twórcy prawdopodobnie chcieli stworzyć coś na kształt interaktywnej instrukcji malowania się, z możliwością podejrzenia jak wyglądać będzie efekt końcowy. Wbudowane w aplikacje tutoriale budzą mieszane uczucia i sprawiają wrażenie niedokończonych. Niektóre instruują jedynie o sposobie malowania oczu, inne proponują dodatki pod postacią sukienek, torebek i butów, jeszcze inne odsyłają nas do poradników na YouTube. Jeden wielki misz-masz sprawia, że appka służy do wszystkiego po trochu, a żadna z funkcji nie jest rozbudowana na tyle, żeby korzystać z niej na co dzień.

Lustereczko, powiedz przecie…

Ciekawą opcją jest „live makeup”, dzięki której „nałożymy” makijaż bez potrzeby wgrywania zdjęcia. Telefon uruchamia przednią kamerkę, a my niemal na żywo, niczym w lustrze, możemy obejrzeć się w nowej stylówce. Precyzja nakładania makijażu z oczywistych względów spada w porównaniu do statycznego obrazu, lecz wciąż jest zadowalająca. Z tego poziomu można zrobić zdjęcie i od razu je udostępnić. Aplikacja potrafi też zaproponować nam codziennie inny makeup. Możemy ustawić nawet, o której godzinie program ma podsuwać inspiracje.

Podsumowując, Perfect 365 to aplikacja ze sporymi możliwościami, lecz można odnieść wrażenie, że ktoś nie za bardzo wiedział jak je wykorzystać. Najlepiej przekonać się samemu, pobierając appkę za darmo na urządzenia z Androidem i iOS.

Oficjalna prezentacja aplikacji

Screeny z aplikacji na telefonie