Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Zasadź wirtualne drzewko za każdym razem, kiedy musisz skupić się na pracy, nauce lub przyjaciołach.
2. Jeśli w tym czasie zaczniesz korzystać ze smarftona Twoja roślinka uschnie.
3. Stwórz najpiękniejszy ogród i pochwal się nim znajomym.

Uzależnieni od smartfonów

 

Amerykańska firma Lookout Mobile Security bije na alarm: według zleconych przez nią badań 58% Amerykanów sięga po smatrfona co najmniej raz na godzinę. Z kolei 74% wpadłoby w panikę, gdyby ich urządzenie uległo uszkodzeniu. Uzależnienie od telefonów komórkowych to już plaga – nie tylko za oceanem. Aby ocenić jej skalę w Polsce nie trzeba być naukowcem, wystarczy zaobserwować wgapiających się w ekrany przechodniów. Oczywiście, jeżeli sami do nich nie należycie.

Odłóż telefon!

 

Z ratunkiem dla nienapawających optymizmem statystyk przychodzi, o ironio, aplikacja Forest. Sposób jej działania jest bardzo prosty i pomysłowy. Ustalamy czas – od 10 do 120 minut – przez który zobowiązujemy się do nieużywania smartfona. Przez ten okres wzrastać będzie wirtualna roślinka, której wielkość i okazałość zależy od czasu niekorzystania z urządzenia. Celem jest wyhodowanie jak największej ilości pokaźnych drzewek, które ozdobią nasz własny ogród. Jeśli nie wytrzymamy i poddamy się w trakcie wzrostu flory, to na wirtualną działkę trafi jedynie sterta uschłych badyli.

Czas to pieniądz

 

Za każdą zdrową roślinkę, która wyrośnie na ekranie smartfona otrzymamy pewną ilość monet. Wydamy je na usuwanie wyschniętych roślin, które psują wygląd ogrodu, oraz na zakup innych drzew, które będziemy mogli hodować. Taki element nie dość, że urozmaica korzystanie z aplikacji, to jest także czynnikiem motywującym. Warto dodać, że pomimo trwającej ery mikropłatności, nie możemy zakupić złotych monet za prawdziwą gotówkę – ich zdobycie jest możliwe jedynie przez uczciwe niekorzystanie ze smartfona. Niski ukłon w stronę twórców.

Świetny interfejs

 

Interfejs aplikacji Forest jest przepiękny i intuicyjny. Czytelne statystyki i wykresy są ze smakiem wplecione między bajkowe grafiki. To co najważniejsze, czyli utrzymane w geometrycznej konwecji krzewy i drzewka są maksymalnie dopracowane. Wszystko działa płynnie i ultra responsywnie. Możemy śmiało powiedzieć, że interfejs appki Forest to jeden z najlepszych, z których mieliśmy okazję korzystać.

Samowolka albo dyscyplina

 

Appka oferuje dwa tryby – pierwszy, nieco bardziej liberalny, stawia na naszą uczciwość. Jeśli zdecydujemy się właśnie na niego, to rosnące w danej chwili drzewa uschną jedynie, kiedy użyjemy przycisku „poddaj się”. Drugi tryb to już inna bajka – samo odblokowanie ekranu oznacza natychmiastowe uśmiercenie liściastego przyjaciela. Skoro jesteśmy już przy dodatkowych opcjach, to nie można zapomnieć o takich niuansach jak automatyczne przejście telefonu w tryb cichy, gdy tylko zasadzimy roślinkę, a także wyłączanie powiadomień. Te malutkie funkcje sprawiają, że nic nie będzie w stanie nas rozproszyć, skupienie to priorytet.

Ogrodnik doskonały

 

Wspomniany już wirtualny ogród to graficzne przedstawienie naszego skupienia w danym dniu. Tuż pod nim znajduje się wykres słupkowy, który przedstawia ilość czasu bez korzystania ze smartfona. Do analizowania wyników może też posłużyć opcja dodawania notatek do każdej z roślin, a także przypisywanie ich do różnych kategorii m.in. Praca, nauka, odpoczynek albo przebywanie z przyjaciółmi. Wyglądem naszego małego sadu możemy pochwalić się znajomym – kolejna mała rzecz, która motywuje do korzystania z appki.

10/10!

 

Aplikacja Forest w naszym osobistym rankingu stoi bardzo wysoko. Jej twórcy nie poszli drogą innych deweloperów, którzy starają się przyciągać nas przed ekrany na długie godziny. Zamiast tego stworzyli perfekcyjne narzędzie do zwiększania naszego skupienia, wydajności w pracy i czasu wolnego od urządzeń mobilnych. Warto przetestować Forest samemu za darmo, wystarczy smarfton lub tablet z systemem Android bądź iOS. Zacznijcie się już zastanawiać jak wykorzystać dodatkowe godziny w ciągu dnia.

Metryczka:

Forest to aplikacja, dzięki której rzadziej będziecie sięgać po smartfona. Pomoże zwiększyć skupienie, albo zwyczajnie odpocząć. Oryginalny pomysł w świetnej oprawie.

Ocena ogólna: 10

Pomysł: 10

Interfejs: 10

Użyteczność: 9

Screeny z aplikacji na telefonie