Data dodania: 18-11-2015

PPP = Poznaj Pierwszą Pomoc

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Aplikacja bez żartów

Niewielu z nas pamięta już lekcje P.O. z liceum, a jeszcze mniej z nas uczestniczyło w dodatkowych kursach pierwszej pomocy. W sytuacji nagłego zagrożenia życia brak podstawowej wiedzy medycznej może okazać się śmiertelny w skutkach. Jak przekonują twórcy aplikacji Pierwsza Pomoc, przyjdzie nam ona z pomocą w najbardziej stresującym momencie.

Instrukcja postępowania z osobą nieprzytomną

W panelu główny aplikacji znajduje się pięć okręgów przekierowujących nas do różnych funkcji Pierwszej Pomocy. Najważniejszy czerwony okrąg to przycisk alarmowy. W momencie dostrzeżenia osoby nieprzytomnej naciskamy go, wybieramy z jaką osobą mamy do czynienia (niemowlę, dziecko, dorosły) i przechodzimy do serii czynności, które powinniśmy wykonać w zaistniałej sytuacji. Aplikacja prowadzi nas od sprawdzenia reakcji osoby poszkodowanej, aż do reanimacji z użyciem defibrylatora.

Komendy są krótkie i jasne, a do tego opatrzone rysunkami poglądowymi co dodatkowo ułatwi wykonywanie poleceń. Do tego, aby w przypadku zagrożenia czyjegoś życia, czytać instrukcję postępowania, trzeba mieć nerwy ze stali. I choć każda liczy sekunda się, to z pewnością lepsze to niż wykonywanie zbędnych czynności.

Kompendium wiedzy

Najważniejszą funkcją aplikacji jest kompendium wiedzy na temat pierwszej pomocy i podstawowych zagadnień medycznych. Znajdziemy tu ponad 18 różnych tematów związanych z udzielaniem pomocy w przypadku różnych zdarzeń. Dowiemy się, między innymi, jak reagować w przypadku odmrożenia, porażenia prądem, wstrząsu, czy zakrztuszenia. Zawarte tu informacje są konkretne, pragmatyczne i powinny być jasne dla wszystkich. Wiele z rozdzialików opatrzonych jest dodatkowymi ilustracjami.

Moduł weryfikacji wiedzy

Po przyswojeniu wszystkich informacji możemy przejść do sprawdzenia stanu naszej wiedzy. Tu z pomocą przyjdzie nam kolejna z funkcji: Test Wiedzy. Podzielony na 15 pytań sprawdzi czego się dowiedzieliśmy, a najlepszym wynikiem będziemy mogli pochwalić się na swojej tablicy na facebook’u.

Dziennik stanu zdrowia

Naszą aplikację będziemy mogli spersonalizować, dzięki możliwości tworzenia profili. Poza podstawowymi danymi posiadacza telefonu oraz osoby kontaktowej, możemy uzupełnić informacje dotyczące naszego zdrowia, przebytych chorób i alergii. Dzięki temu zawsze pod ręką będziemy posiadać wszystkie informacje, które mogą nam wylecieć z głowy przy następnej wizycie u nowego lekarza lub będą pomocne, gdy ulegniemy wypadkowi (jeśli oczywiście nasz telefon będzie odblokowany).

Kalendarz leków

Wszystkim osobom cierpiącym na choroby przewlekłe z pewnością z pomocą przyjdzie kalendarz leków. Dzięki możliwości ustawienia przypomnienia na dowolnie wybrane dni tygodnia, pamiętanie o odpowiednich dawkach różnych medykamentów może stać się łatwiejsze.

Przydatne dodatki

Dodatkowo dostajemy także metronom, przydatny przy reanimacji dzieci i niemowląt oraz latarkę uruchamiająca naszą lampę błyskową, mapę przenośnych defibrylatorów w naszej okolicy i przycisk przekierowania na numer alarmowy 112. Wszystkie te funkcje podane są w przejrzystym układzie i Orange’owej szacie graficznej. Możliwość dostosowania wielkości czcionki, pomoże w korzystaniu osobom starszym lub podczas sytuacji stresowych.

Aplikacja typu „must have”

Pierwsza Pomoc to przydatna aplikacja. Warto ją mieć w telefonie nie tylko na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, bo wtedy może być już za późno na przyswajanie wiedzy. Jest to świetne kompendium informacji, które najlepiej przyswajać w autobusie, czekając w kolejce do lekarza, czy każdym innym miejscu, bo to po prostu wiedza, którą trzeba znać – tym bardziej, że podana w tak przystępny sposób. Dodatkowe funkcjonalności zwiększają jedynie atrakcyjność i tak potrzebnej aplikacji. Każdy posiadacz urządzenia z Androidem i iOS powinien ściągnąć tę aplikację. Oczywiście za darmo.

Screeny z aplikacji na tablecie