Data dodania: 03-02-2016

Połącz domowe urządzenia w sieć

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Domowa sieć

Pushbullet to w gruncie rzeczy prosta aplikacja, która ma za zadanie połączyć nasze urządzenia w wewnętrzną sieć i ułatwić wymianę danych. Jest to bez wątpienia pomysł ciekawy, bo nietrudno wymienić sytuację, w której nagle potrzebowaliśmy czegoś na innym urządzeniu. W przypadku linka było jeszcze w miarę lekko, ale chcąc przesłać zdjęcie czy dokument tekstowy, musieliśmy otwierać maila, wysyłać załącznik…

Pushbullet robi to za nas. Oczywiście warunkiem jest posiadanie kopii aplikacji na wszystkich urządzeniach, które chcemy spiąć w naszej sieci. Na potrzeby testu Pushbullet działał na telefonie z Androidem i MacBooku.

Komórka w komputerze

Przesyłanie danych to jednak nie jedyna ciekawa funkcja. Jeśli pracujesz z laptopem w ręku, a obok leży Twój telefon i musisz korzystać z obu urządzeń, Pushbullet przychodzi ci w sukurs z innowacyjnymi rozwiązaniami możliwymi właśnie dzięki wspomnianej wyżej integracji. Otóż możemy pisać SMS-y na klawiaturze komputera, nie odrywając wzroku od ekranu. To samo tyczy się powiadomień wyświetlanych na komórce: na komputerze zobaczymy np. nieodebrane połączenia. W praktyce oznacza to, że smartfon może spokojnie leżeć sobie w kieszeni, bo część popularnych czynności wykonamy za pośrednictwem komputera.

Ograniczenia technologiczne – Android i iOS.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne ograniczenia systemowe. Pomimo że Pushbullet jest dostępny zarówno na iOS, Androida oraz jako wtyczka do Safari, Chrome czy Firefox’a, nie wszystkie funkcje są dostępne w każdym przypadku. Jak już wspomniano, w teście brały udział urządzenia z dwóch konkurencyjnych „stajni”. Okazało się, że zdalne wysyłanie SMS-ów możliwe jest tylko na telefonie z Androidem, natomiast wersja desktopowa Pushbulleta na Maku współpracuje wyłącznie z iPhone’ami – a przynajmniej tak twierdzi producent, bo w trakcie testu połączenie przychodzące na Galaxy S4 wyświetliło się na komputerze Apple.

Bezproblemowy transfer plików

Podstawowa funkcja aplikacji – transfer plików – działa bez zarzutu. Jeśli przesyłamy coś wyłącznie sobie, możemy wybrać, czy plik trafi na wszystkie urządzenia w sieci, czy tylko na wybrane. Bardzo ciekawa funkcja, bo i po co zaśmiecać sobie komputer, tablet i dwa telefony kopią dokumentu, którego potrzebujemy wyłącznie na jednym z nich?

 Aplikacja wysyła również maile

Pushbullet pozwala ponadto na szybkie wysyłanie materiałów na adresy mailowe znajomych. Możemy stworzyć w aplikacji listę maili, a kiedy zajdzie taka potrzeba, wybrać jeden z nich i wysłać to, co akurat będzie potrzebne naszemu koledze czy współpracownikowi. Można też zapisywać się na subskrypcje kanałów, które będą wysyłać nam informacje. Wśród popularniejszych znajdziemy Humble Bundle, Top Gear czy Cyanide&Happines.

Przyjazny interfejs

Nie jest to na pewno aplikacja potrzebna każdemu, ale pewna grupa osób na pewno uzna ją za bardzo przydatną. Poza tym ma prosty i przyjemny dla oka design, a po kilku chwilach korzystania obsługa interfejsu nie powinna być dla nikogo problemem. Twórcy udostępniają swoją aplikację za darmo, na telefony z Androidem i iOSem.

Screeny z aplikacji na telefonie