Data dodania: 04-03-2016

Wirtualny trener, realny sześciopak

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Sport to zdrowie, w telefonie

Świat jest niesprawiedliwie skonstruowany. By pokazać się latem na plaży bez wstydu i prześmiewczych spojrzeń, człowiek musi włożyć sporo pracy i mnóstwo wyrzeczeń. Warto pamiętać, że silne mięśnie brzucha to nie tylko atrybut świadczący o naszej sprawności, ale także naturalna zbroja chroniąca delikatne organy, oraz utrzymujący prawidłową postawę gorset. Przez lata naukowcy wraz ze sportowcami opracowywali najskuteczniejsze metody treningu wszystkich partii mięśniowych. Zebranie tych najskuteczniejszych w jednym miejscu wydaje się być drogą prowadzącą prosto do upragnionej sylwetki. Legendarny sześciopak na brzuchu to marzenie wielu ludzi, które pomoże spełnić nam aplikacja ABS Workout 7 minutes.

 Tylko 7 minut

Zestaw kilku prostych ćwiczeń, które wykonamy w domu bez żadnego dodatkowego sprzętu powinien zająć nam około siedmiu minut, co szczególnie dla zabieganych powinno być sporym atutem. Nim przejdziemy do oceny poszczególnych funkcji aplikacji, powinniście wiedzieć o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze regularne ćwiczenia, choć bardzo ważne, to zaledwie 30% sukcesu. Pozostałe 70% to dieta, więc zanim odsłonicie swój kaloryfer powinniście zadbać o zdrowe i zbalansowane żywienie. Po drugie, choć trening trwa jedynie siedem minut, będzie to bardzo intensywny okres waszego życia. Uprzedzając pytania – tak, to że ciężko następnego dnia podnieść się z łóżka to normalne.

Trenerze, czy tak dobrze?

Większość ćwiczeń to wszelkiego rodzaju wariacje klasycznych brzuszków. Naszym zadaniem jest wykonanie jak największej ilości powtórzeń w danym czasie (domyślnie 40 sekund). Gdy wybierzemy opcję „start” na ekranie pojawi się rysunek pokazujący jak należy wykonać dany ruch, a poniżej uruchamia się zegar. Wszystkie informacje przedstawione są bardzo czytelnie i nie sposób zgłaszać jakichkolwiek obiekcji co do intuicyjności appki. W razie wątpliwości, czy nasza technika jest odpowiednia, możemy zobaczyć filmik instruktażowy na YouTube, do którego przekieruje nas aplikacja.

 Dodatkowe funkcje

Systematyczność to klucz do sukcesu, więc program oferuje prosty system powiadomień, który o ustalonej godzinie poinformuje, że czas na trenig. Do oceniania naszych postępów, oprócz lustra, przyda się kalendarz, który zawiera informacje o ilości wykonanych danego dnia rund. Szkoda, że nie oferuje on nieco więcej ciekawych statystyk, których analiza mogłaby pomóc nam w dążeniu do celu. Inne warte podkreślenia opcje to możliwość synchronizacji z Google Fit, oraz syntezator mowy (także po polsku), dzięki któremu wykonamy cały trening w ogóle nie patrząc na telefon. Mechaniczne „odpocząć sobie” to często najmilsze słowa, jakie usłyszycie w ciągu dnia.

Darmowa aplikacja

Twórcom udało się stworzyć aplikację, która oferuje więcej niż konkurencja. ABS Workout 7 minutes to doskonały kompan do codziennego treningu w przyjaznej oprawie. Z odrobiną samozaparcia i dyscypliny efekty mogą być naprawdę zaskakujące, a oprócz poprawienia wyglądu stawką jest zdrowie i sprawność. Aplikacje pobierzecie za darmo na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Nie zapomnijcie o krótkiej rozgrzewce!

Screeny z aplikacji na telefonie