Data dodania: 07-03-2016

Kable do kosza

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Przysyłaj pliki bezprzewodowo

Smartfony zastępują dziś mnóstwo urządzeń. Służą nam jako aparaty fotograficzne, odtwarzacze muzyki i filmów, a nierzadko jako narzędzia pracy w których edytujemy czy przeglądamy dokumenty. Wciąż jednak większość istotnych plików przechowujemy na komputerach, co zmusza nas do częstego transferownia ich między urządzeniami. Aplikacja WiFi Files Transfer umożliwia nam zarówno wgrywanie, jak i zgrywanie plików z komputera na telefon i odwrotnie. Żeby nie było wątpliwości, komputer możesz zastąpić telewizorem, tabletem, innym telefonem lub czymkolwiek co da się podłączyć do WiFi. Jednym Wszystko odbywa się bez użycia kabli, adapterów do kart pamięci i tym podobnych wynalazków. Jedyne czego potrzebujemy to obydwa urządzenie podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej.

 Jak to działa?

Aplikacja stworzy dla nas prywatny mini-serwer, który uruchomimy na komputerze wpisując wygenerowany ciąg liczb do pasku adresu w przeglądarce. Takie rozwiązanie jest banalnie proste i bardzo użyteczne. Jeśli chcemy mieć dodatkową pewność, że nasze pliki nie dostaną się w niepowołane ręce, możemy zabezpieczyć dostęp hasłem, które ustawimy z poziomu aplikacji w telefonie. Program oczywiście nie jest aktywny przez cały czas. Kiedy chcemy rozpocząć przesyłanie plików wybieramy przycisk „START”, a kiedy skończymy – „STOP”. Da się ogarnąć, nawet bezpośrednio po ciężkim, piątkowym wieczorze. Dzięki temu zawartość smartfona jest dostępna przez przeglądarkę tylko wtedy, kiedy tego chcemy. Możemy spać spokojnie ze świadomością, że nikt nie ogląda naszych szalonych seflie. W najlepszym wypadku.

Aplikacja prosta jak drut

Interfejs aplikacji jest niesłychanie prosty. Dostęp do wspomnianych wcześniej przycisków kontrolujących udostępnianie jest natychmiastowy. Trzy ikony znajdujące się na dole ekranu to odpowiednio: ustawienia, pomoc i zakup pełnej wersji programu. Warto nadmienić, że darmowy wariant uniemożliwia przesyłanie plików większych niż 5 MB. To istotne ograniczenie, lecz wersję premium możemy nabyć za naprawdę symboliczną kwotę. Ustawienia oferują kilka ciekawych opcji takich jak napomknięte już zabezpieczanie dostępu hasłem, automatyczne przekierowywanie do folderów z karty pamięci SD, czy zmianę wyglądu interfejsu przeglądarkowego. Największy problem mieliśmy, o ironio, z zakładką „Pomoc”. Zawarty tam FAQ wysyłał nas na nieprawidłowo otwierące się strony internetowe. Na szczęście korzystanie z aplikacji jest na tyle intuicyjne, że tutorial nie będzie raczej nikomu potrzebny.

 A w przeglądarce…

Z racji na fakt, że strona internetowa, która umożliwia nam przeglądanie oraz transfer plików, jest nieodłącznym elementem aplikacji, należy powiedzieć o niej parę słów, a będą to słowa pochlebne. Interfejs jest równie prosty, co ten smartfonowy. Dodatkowo ramki po prawej stronie wyświetlają kilka istotnych informacji, czyli ile wolnej przestrzeni zostało na telefonie, a nawet poinformują o stanie naładowania baterii. Nim ściągniemy pliki na dysk komputera, możemy podejrzeć je w całej okazałości, niezależnie czy są to zdjęcia, czy muzyka. Zawartość telefonu jest dzielona na kilka zakładek, więc odnalezienie szukanego folderu nie sprawia problemu.

 Mała aplikacja pierwszej potrzeby

WiFi File Transfer to taka aplikacja, po której ściągnięciu człowiek zadaje sobie pytanie, dlaczego dopiero teraz został jej użytkownikiem. Prosta i szybka obsługa oraz sprawnie działające serwery sprawiły, że zainstalowało ją ponad milion ludzi. Teraz już milion jeden. Appkę pobierzecie za darmo na urządzenia z system operacyjnym Android.

Screeny z aplikacji na telefonie