Data dodania: 08-03-2016

Najlepsze wyścigi wszechczasów?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gratka dla fanów motoryzacji

Seria gier wyścigowych Asphalt udowadnia, że ze smartfonów można wycisnąć o wiele więcej, niż pokazuje to konkurencja. Twórcy poza dbaniem o oprawę audio-wizualną, proponują nam przede wszystkim rozbudowany symulator wyścigów samochodowych. Zanim rozpłyniemy się w zachwycie nad tą produkcją musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. Niech was nie zmyli stosunkowo mała waga aplikacji w sklepie, gdyż reszta plików będzie pobierała się później. Niewiele innych programów zajmuje tyle miejsca w pamięci urządzenia, co Asphalt 8.

Kwintesencja gry – oprawa

Szczegółowość wykonania modeli samochodów, do których, warto dodać, twórcy posiadają pełne licencje, zaskakuje. Ilość dostępnych pojazdów powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych graczy. Dbałości o detale nie zabrakło także na torach wyścigowych. Balony unoszące się gdzieś ponad naszymi głowami, czy różne warunki pogodowe stanowią przepiękne tło dla pełnych adrenaliny rajdów. Trasy na których będziemy rywalizować są rozbudowane i wielopoziomowe. Liczne rozgałęzienia, skróty, objazdy i rampy sprawiają, że nie mamy wrażenia, jakbyśmy biegali po ustalonym odgórnie labiryncie, niczym laboratoryjne szczury. Inni uczestnicy ruchu, którzy nie biorą udziału w zawodach sprawiają, że okolica „ożywa” i nie jest pustym, ciągnącym się w siną dal asfaltem.

Na równie duże słowa uznania zasługują dźwięki silników oraz muzyka. W przypadku tej drugiej, nie ma mowy o zapętleniu kilkuminutowej melodii. Gra oferuje wiele różnorodnych utworów, które wybierzemy przełączając stacje radiowe.

 Gaz do dechy!

Czas przejść do tego, co najważniejsze, czyli samego wyścigu. W czasie rajdów dzieje się naprawdę wiele. Zderzenia czołowe, spadające z urwisk głazy, czy spychanie przeciwników na wszelkiego rodzaju przeszkody, są na porządku dziennym. Gra przeciwko komputerowym oponentom umożliwia rozegranie dziewięciu sezonów. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nich oferuje kilkanaście wyścigów, zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Warto dodać, że autorzy nie zapominają o regularnym tworzeniu nowych, dostępnych przez określony czas eventów. Aby wziąć w nich udział musimy zazwyczaj posiadać w garażu konkretny model samochodu.

Multiplayer

Prawdziwa zabawa rozpoczyna się wraz z odpaleniem trybu wielu graczy. Pościgamy się zarówno ze znajomymi, jak i wylosowanymi przez grę przeciwnikami. Rywalizacja z innymi kierowcami dostarcza znacznie więcej wyzwań i proporcjonalnie więcej satysfakcji w przypadku wygranej. Multiplayer działa poprawnie – nie zaznamy uniemożliwiających grę lagów, czy innych szeroko pojętych błędów. Przyczepić można się jedynie do tego, że poza jednorazowym wyścigiem, tryb ten nie oferuje nic więcej. Ligi czy turnieje rozgrywane online to byłoby coś!

Zakupy

Walutę zarobioną na wygrywaniu wyścigów przeznaczymy na tuning auta – zarówno mechaniczny jak i optyczny, oraz oczywiście zakup nowych pojazdów. Wspomniany tuning, choć potrafi stworzyć prawdziwą bestię pod osłoną niepozornej karoserii, mógłby być naszym zdaniem nieco bardziej rozbudowany. Skoro jesteśmy już przy zakupach należy wspomnieć, że aplikacja oferuje mikropłatności. Z ich pomocą uzupełnimy wirtualny portfel o inny rodzaj pieniędzy, którymi opłacimy m.in zakup najciekawszych pojazdów. Na niektóre z nich będziemy musieli wydać, bagatela, ponad trzysta złotych.

Ta gra jest za darmo !

Asphalt 8: Airborne to fantastyczna gra dostarczająca wielu wrażeń, podana w świetnej oprawie audio-wizualnej. Do pobrania za darmo na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS. Sprawdźcie koniecznie.

Oficjalna zajawka gry

Screeny z gry tablecie