Data dodania: 26-11-2015

Świat kreskówki dla dzieci

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Serial Masza i Niedźwiedź

Mała dziewczynka o imieniu Masza pełna zwariowanych pomysłów i niekończących się pokładów śmiechu oraz jej przyjaciel mimo woli, Niedźwiedź, zapraszają dzieciaki w wieku od 2 do 9 lat do przyłączenia się w ich leśnych przygodach. Poza nimi cała reszta znanych z kreskówki uroczych zwierzaków i wciągające konkurencje. Dla rodziców też będzie zabawa – jak uniknąć płacenia.

Scenariusz gry

Masza i Niedźwiedź: Gra składa się z dziesięciu mini gier. Na początku odblokowane są trzy gry, a żeby odblokować następne należy zebrać odpowiednią ilość gwiazdek za osiągnięcia w poprzednich dyscyplinach.

Dla dzieci powyżej 2go roku życia

Zabawy powinny spodobać się każdemu maluchowi, choć żeby je przejść będzie musiał mieć trochę więcej niż dwa lata. W pierwszej z nich pomagamy zebrać misiowi i Maszy owoce przyporządkowując je do odpowiednio oznaczonych słoików. W drugiej robimy zdjęcia wyskakującym zza drzew zwierzakom. Ostatnia odblokowana od początku rozgrywka polega na zbieraniu pływających króliczków, wiewiórek i prosiaków z rzeki. Świetna zabawa, która wymagać będzie od waszych malutkich wykazania się zręcznością, spostrzegawczością i refleksem.

Zasady gry

Każda mini-gira ma ustalony limit czasowy, który możemy przedłużać zbierając błyszczące się zegarki. Za każdą dobrze wykonaną czynność otrzymujemy punkty, które określą ile gwiazdek na koniec otrzyma twoja pociecha. Do złapania możliwe są także migoczące cukierki, które, jak szybko się okaże, odgrywają znaczącą rolę. Z każdą chwilą zabawy poziom trudności się zwiększa, a gry przyspieszają. Wcale nie będzie tak łatwo. A może być nawet za trudno, co może stać się bardzo kosztowne.

Jeżeli twoje dziecko jest wielkim fanem kreskówki, to raczej trudno będzie je oderwać od zabawy. Niestety każdorazowe włączenie jednej z mini-gier kosztuje jeden cukierek, których na początku mamy 10. Małe dzieci szybko je przegrają. Nie zdążą też uzbierać odpowiedniej ilości gwiazdek, żeby odblokować kolejne poziomy. Żeby ściągnąć czwarty poziom maluch będzie musiał trochę się namęczyć. Oczywiście całą masę cukierków i gwiazdek możemy dokupić. Koszt rozszerzenia to 18zł możliwość grania i ok. 3zł za kolejną planszę.

Grać bez płacenia

Na szczęście jest sposób, żeby przedłużyć zabawę. Gdy skończą się cukierki, wystarczy wykasować dane aplikacji w ustawieniach systemu android i znów będzie ich 10. Oczywiście skasuje to także zdobyte gwiazdki, więc coś za coś.

Kolorowa grafika

Oprawa graficzna gry jest bardzo radosna i kolorowa i, z pewnością, ucieszy oko dziecka rodzica. Kreska jest tu bardzo podobna jak w serialowym pierwowzorze, więc stoi na całkiem wysokim poziomie.

Problemem może być dźwięk i język gry. Pomimo polskiego tytułu i tłumaczonego Google Translatorem opisu gry w sklepie z aplikacjami, po odpaleniu nie uświadczymy polskiej wersji. Jedyną dostępną wersją dźwiękową jest rosyjska, a na angielski kilka przetłumaczone zostało co najwyżej nazw mini-gier. To trochę nie fair ze strony producenta.

Podsumowanie

Masza i Niedźwiedź to z pewnością godziny świetnej zabawy dla wszystkich małych fanów kreskówki i nie tylko. Roześmiane postaci, wciągające mini-gry i przyjemna grafika to jej zdecydowane atuty. Jednak brak polskiej wersji to bardzo duży minus. Jeszcze większym dla rodziców może okazać się nie najlepszy system freemium (bezpłatna aplikacja przy opłatach za kontynuację lub ulepszenia). W obydwu przypadkach deweloperzy postępują trochę jakby chcieli oszukać nabywcę. Do tego jeszcze reklamy w postaci filmików przesłaniających cały ekran. Gra na każde urządzenie z systemem Android.

Screeny z gry na tablecie