Data dodania: 05-11-2015

Z górki na pazurki

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Idea gry

Zacznijmy przewrotnie, bo od przepisu na wywrotkę pieniędzy. To proste. Weź klasyczną arkadówkę z lat osiemdziesiątych, nadaj jej jaskrawy Minecraft-owy sznyt graficzny, załaduj całe mnóstwo rozkosznych stworzątek i zwierzątek, zaparkuj wywrotkę pod solidnie załadowanym bankomatem i czekaj.

Poza szybką dostawą waluty otrzymasz przy okazji kolejną wersję gry Crossy Road, która nikt nie wie do końca dlaczego osiągnęła niesamowitą sławę i oblała swych twórców bogactwami. Nie tak dawno recenzowaliśmy dla was jej kolejnego quasi – clona Fuzzy Critters, czyli nieudolne połączenie Snake’a i wspomnianego wcześniej hitu ostatnich lat. Dzisiaj przyszła pora na kolejną wersję beztroskiego kicania. Tym razem brykamy w dół w grze Down The Mountain.

Skakanie w dół

Każdą z rund rozgrywki rozpoczynamy na szczycie ślicznego wzgórza skonstruowanego z izometrycznych bloków, a naszym zadaniem jest beztroskie skakanie w dół. Beztroska, jak się zapewne domyślacie, kończy się niezwykle szybko, ponieważ wszystko w kwadratowo – kolorowym środowisku góry chce nas zabić. Co i rusz kolejna górna warstwa góry zapada się i każe nam się spieszyć. Poza tym na zboczu czyhają na nas górskie lwy, materiały wybuchowe, samochody, rzeki i sześciany powodujące nagłe zmiany kierunku.

Poziom skomplikowania

Down The Mountain to gra zaskakująco wymagająca. Gdy jednym okiem musimy czuwać nad zapadającymi się za naszymi odnóżami warstwami szczytu, drugim musimy bacznie obserwować wyrastające na dole ekranu niebezpieczeństwa, a trzecim, gdzieś po środku, musimy być wstanie określić, czy nie wskakujemy właśnie na kolec lub lawę. Do prawdy Mordercza Góra.

Rozgrywka

Choć sama rozgrywka już po pierwszych paru levelach staje się niesamowicie wyczerpująca, to sterowanie jest banalnie proste. Stukając w dół lewy dolny róg ekranu skaczemy w lewo, a w prawy dolny – w prawo. Możemy też przytrzymać ekran z jednej strony zmuszając kwadratową krówkę lub robota do ciągłego podążania we wskazanym kierunku.

Nie da się cofać, czy zmienić nagle obraną trasę. Nie dość, że trzeba uważać na grążące na nas niebezpieczeństwa, to jeszcze planować tor ruchu z wyprzedzeniem, żeby ustrzelić złote monety lub otworzyć kufer z niespodzianką. Zdarza się, że śmierć jest nieuchronna – to irytujące, gdy, nie mogąc tego przewidzieć wcześniej, dostajemy się na ścieżkę, na której końcu czeka nas nieuchronna porażka. Bardzo frustrujące.

Poziom trudności to, jednak, jedyny wyróżnik tego tytułu. Wszystko inne: grafika, dźwięk, czy sposób dojenia pieniędzy z użytkownika przy odblokowywaniu kolejnych postaci, zdaje się krzyczeć:” Już to znam!”.

Gra typu Crossy Roads

Jeżeli jesteście fanami gier typu Crossy Roads to ten tytuł z pewnością jest dla was. Ze względu na poziom trudności, w szczególności będzie pasował tym, którzy gry tego typu przechodzą jednym palcem w porze lunchu. Jeżeli nigdy wcześniej nie graliście w tego typu gry, to możecie zacząć od tej. Szybko dowiecie się, czy to rozrywka dla was, tym bardziej, że gra jest darmowa. Dostępna na platformę Android i ios.

Screeny z gry na tablecie