Data dodania: 13-11-2015

Nowa stara gra

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Klasyka gatunku

Są aplikacje oparte na nowatorskich, autorskich koncepcjach. Są też takie, których rola jest bardziej odtwórcza, a ich głównym zadaniem jest przeniesienie czegoś już dobrze znanego na platformy mobilne: na przykład szachów, pasjansa czy ruletki. W takich sytuacjach przestaje się liczyć pomysł, a zaczyna wykonanie, oprawa graficzno-muzyczna i opcje dodatkowe. Jeśli więc jesteś amatorem japońskiej układanki, koniecznie sprawdź Mahjong Solitaire Epic.

Oczywiste zasady gry

O samych zasadach łamigłówki nie trzeba chyba mówić zbyt dużo: mamy do czynienia z różnymi wzorami ułożonymi z klocków zaopatrzonych w przeróżne orientalne wzory, a naszym zadaniem jest szukanie par identycznych kamieni i usuwanie ich z planszy. Jak wiadomo, odrobina planowania taktycznego również się przydaje, bo część klocków blokuje inne (na początku rozgrywki większość jest zablokowana), a zbijanie ich w niewłaściwej kolejności czasem prowadzi do impasu i konieczności restartowania poziomu lub przemieszania układanki – a to pomniejsza nasz urobek punktowy.

Dostosowanie elementów graficznych

Gra wita nas bardzo przyjemną dla oka grafiką i zielonym tłem, które można bez problemu zmienić – w ustawieniach czekają do pobrania inne tapety. Część z nich jest niestety płatna, ale zestaw tych darmowych powinien zaspokoić oczekiwania nawet wymagających graczy. To samo tyczy się klocków – możemy wybierać spośród kilku dostępnych zestawów wzorów (wszystkie darmowe).

Dopracowana szata graficzna gry

Sam gameplay jest prosty i nie wymaga zbytniego komentarza. Solitaire Epic ma jednak to do siebie, że wciąga naprawdę elegancko wykonanymi grafikami i trafionymi, ale oszczędnymi animacjami nawet tych, którzy za mahjongiem nie przepadają. Dodatkową atrakcją są gwiazdki (za każdy poziom otrzymujemy od jednej do trzech) oraz dość klasycznie zbudowany system osiągnięć (zbierz 50 gwiazdek, znajdź 7 par w 10 sekund itp.). In plus wypada również ilość poziomów (550 i kolejne 600 do kupienia) oraz codzienne wyzwania – plansze dostępne wyłącznie danego dnia.

Oprawa muzyczna

Przyczepić można się do muzyki, którą z pewnością nie można nazwać orientalną. Soundtrack ten szybko przywodzi na myśl „Avatara” Jamesa Camerona i zamiast do dalekowschodniej pagody wysyła nas w sam środek niezbadanych lasów Pandory. Tutaj twórcy nie popisali się, bo ścieżka jest tylko jedna. Trudno jednak uznawać to za bardzo poważną wadę, bo nie od dziś wiadomo, że w grach mobilnych muzyka jest często traktowana trochę po macoszemu.

Przejście pojedynczego poziomu w Mahjong Solitaire Epic nie jest wielkim wyzwaniem: plansze są stosunkowo proste, a niektóre można rozwiązać nie tyle czekając na autobus, co wręcz będąc kierowcą tego autobusu i czekając na czerwonym świetle w zakorkowanym śródmieściu. Ale to wciąż godna polecenia aplikacja. Za darmo. Na urządzenie z Androidem i iphone;a, czy ipada.

Screeny z gry na telefonie