Data dodania: 07-03-2017

Anty-symulator piłki nożnej

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Pędź z piłką na bramkę przeciwnika i uważaj na agresywnych obrońców.
2. Gra ultraofensywna – niestety nie mamy możliwości obrony dostępu do własnej bramki.
3. Twórcy nie pomyśleli o trybie multiplayer. Wielka szkoda, bo ta gra aż się o to prosi.

Zręcznościowy futbol

 

Studio Full Fat połączyło najpopularniejszy sport świata – piłkę nożną ze zręcznościowym potencjałem smartfonów i otrzymało grę, która podbija rynek mobilnej rozrywki. Nie da się ukryć, że futbol jest właściwie tylko tłem produkcji, a jej głównymi zaletami są proste sterowanie i wciągający gameplay. Na czym więc polega gra Blocky Soccer?

W prawo, w lewo… W to drugie lewo!

 

Rozpoczynamy mecz. To nie do końca my kontrolujemy przebieg rozgrywki, ponieważ spotkanie jest symulowane. W momentach, kiedy możemy zagrozić bramce rywala, przejmujemy kontrolę nad zawodnikiem z piłką. Naszym zadaniem jest dobiegnięcie do bramki – utrudniać to będą liczni obrońcy, których musimy ominąć. Po znalezieniu się sam na sam z bramkarzem, wystarczą dwa tapnięcia, aby oddać strzał – pierwszy, aby ustalić kierunek, a drugi, żeby dobrać moc kopnięcia.

Element losowy

Oczywiście przeciwnik nie śpi i także stwarza zagrożenie. W losowych momentach przyjdzie nam bronić dostępu do własnej bramki. Niestety – z niewiadomych przyczyn twórcy całkowicie olali ten element gry i zamiast kontrolować obrońców próbujących zatrzymać szarżującego napastnika, bierzemy udział w loterii. To „koło fortuny” decyduje, czy stracimy bramkę, czy nie. Pomysł totalni e od czapy i nietrzymający się kupy. Szkoda, bo przecież futbol to nie tylko atak.

Jedenastki

 

Jest jednak pewien element gry, kiedy będziemy mieli okazję sterować bramkarzem. Rzuty karne, które mają miejsce w momencie, kiedy mecz zakończy się remisem, potrafią wciągnąć. Tu także zdecydowano się na element losowy, bo przed strzałem przeciwnika musimy wybrać wybrać stronę, w którą rzuci się bramkarz. Naszym zdaniem to słaby pomysł i pójście na łatwiznę, bo można było uzależnić wynik karnych np. Od refleksu gracza.

Razem nie pogramy

Ze względu na to, że nie przewidziano możliwości bronienia się przed atakami drużyny przeciwnej, twórcy zamknęli sobie drogę do trybu multiplayer w grze Blocky Soccer. Tego faktu nie możemy odżałować, bo niewątpliwie byłaby to świetna zabawa. Mówienie o zmarnowanym potencjale to spora przesada, bo gra i tak dostarcza wiele rozrywki, ale jak to mówią: zawsze mogło być lepiej.

Oprawa graficzna

 

Grafika stoi na bardzo dobrym poziomie – piłka jest okrągła, a murawa zielona. Poważnie mówiąc, twórcy przyłożyli się do oprawy swojego dzieła. Komiksowo-pikselowa konwencja graficzna jest kolorowa, zabawna i przyciąga wzrok. Przeciwnicy, mimo, że jest ich sporo, nie są klonami. Wiwatujące tłumy, dźwięki uderzenia piłki i gwizdki sędziego dodają klimatu i sprawiają, że na Blocky Soccer patrzy się po prostu przyjemnie.

Reasumując…

 

Blocky Soccer to gra naprawdę wciągająca, ale wydaje się być wersją demo. Brak możliwości obrony, co przekłada się na brak trybu multiplayer, to znaczne ograniczenie potencjału produkcji. Ratuje ją to, że mimo swoich braków, wciąż jest taką gierką, do której chce się wracać, aby spróbować jeszcze raz. A na dodatek ładnie wygląda. Blocky Soccer ściągniecie za darmo na Androida i iOS.

Metryczka

Blocky Soccer to prosta gra zręcznościowa z piłką nożną w tle. Największą wadą wciągajacej jak bagno produkcji jest brak trybu multi. Oprawa stoi na wysokim poziomie i przyciąga wzrok.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 9

Grafika: 8

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie