Data dodania: 31-03-2017

Czy teraz umiem już gotować?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Komponuj posiłki zgodnie z zamówieniami.
2. Słuchaj rad Gordona Ramsaya.
3. Udoskonalaj swoją kuchnię, przygotowując coraz trudniejsze posiłki.

Skąd pomysł?

Studio, które wydało grę Gordon Ramsay Dash, ma już na na swoim koncie produkcje z udziałem takich gwiazd jak Britney Spears czy Kim Kardashian. Dlatego pomysł wydania produkcji sygnowanej nazwiskiem najlepszego kucharza świata, nie powinien nas specjalnie dziwić.

To już znamy

Prawda jest taka, że gra ta należy do dość popularnego i mało skomplikowanego typu gier, w których naszym zadaniem jest prowadzenie własnej restauracji. Takie aplikacje, można by zaklasyfikować do tych z rodzaju zręcznościówek, ponieważ w trakcie gry stopień trudności rośnie i niejednokrotnie musimy wykazać się dość sporym refleksem. Ale wszystko po kolei.

Co muszę robić?

Fabuła Gordon Ramsay Dash w zasadzie jest dość banalna: do naszego baru przychodzą goście, którzy zamawiają kolejno dania. Początkowo są to rzeczy nieskomplikowane np. burgery. Naszym zadaniem jest usmażenie mięsa, włożenie go w bułkę, wydanie klientowi itd. Klientów przybywa, stopień trudności rośnie, a nad nami czuwa mistrzowski Gordon Ramsay, który albo chwali naszą pracę, albo ją krytykuje, jeżeli nasze dania został niepoprawnie przygotowane. Im lepiej sobie radzimy, tym więcej pieniędzy zdobywamy (dość logiczne – nasz interes się po prostu kręci). Za uzbierane pieniądze kupujemy nowy sprzęt, który usprawnia nasza pracę. Możemy je przeznaczyć również na nowe składniki i przyprawy – one z kolei zwiększą poziom naszej kuchni i sprawią, że będzie ona bardziej profesjonalna.

Wieje troszkę nudą?

Autorzy gry postarali się, aby nie zabrakło nam wyzwań. Dlatego stworzyli różne poziomy zaawansowania naszej kuchni i wyznaczyli cel: stać się najlepszym restauratorem. Dodatkowo, jest to produkcja stawiająca na społeczność, więc wynikami, które uzyskaliśmy, możemy podzielić się z innymi graczami lub udostępnić je np. na Facebooku i zaprosić swoich znajomych do gry. Możliwości jest wiele, niestety mimo wszystko, po dłuższym czasie gra staje się dość monotonna.

Skąd więc sukces?

No właśnie. Skąd więc sukces Gordon Ramsay Dash skoro jest ona grą, jakich na rynku mobilnych aplikacji wiele? Kluczowe znaczenie ma tutaj właśnie osoba znanego kucharza. Trzeba przyznać, że autorzy gry bardzo się postarali, abyśmy mogli poczuć się jak pod okiem mistrza! Cały dubbing do gry nagrał właśnie sam Gordon Ramsay! W trakcie zabawy naprawdę możemy usłyszeć charakterystyczne powiedzonka sławy. Naszym zdaniem, to właśnie ten zabieg wpłynął na popularność tego tytułu.

Przyjemna bajka

Grafika tej gry jest nieco kreskówka, dlatego nie możemy spodziewać się tutaj wysokiej jakości obrazów. Nam jednak w ogóle to nie przeszkadza, ponieważ Gordon Ramsay Dash z założenia ma być prostą gierką, dlaczego więc nie miałaby mieć równie prostej (lecz bardzo przyjemnej) grafiki?

Metryczka

Twoim głównym zadaniem w grze Gordon Ramsay Dash jest dosmażyć mięso na tyle dobrze, żeby wspomniany kucharz nie poczęstował Cię tekstem w stylu „profesjonalny weterynarz jeszcze uratowałby tego kurczaka”.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 6

Grafika: 7

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: