Data dodania: 24-02-2017

MOBA na telefonie- epicko !

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Vainglory to jeden z niewielu przedstawicielu gatunku MOBA na smartfony i tablety.
2. Ta produkcja jest szalenie rozbudowana. Wymaga wielu godzin ćwiczeń.
3. Profesjonalni gracze Vainglory zarabiają niewiarygodne pieniądze.

Coś, jak LoL

Gry z gatunku MOBA to nieczęste zjawisko na urządzeniach mobilnych. Wielu graczy może nawet nie kojarzyć tego typu produkcji, choć każdy słyszał o League of Legends, lub najnowszym Paragon. Co charakteryzuje ten gamingowy gatunek? MOBA, czyli skrót od Multiplayer online battle arena, to produkcje, które bazują na rywalizacji dwóch drużyn w obrębie danej areny. Owe zespoły dążą do określonego celu, zazwyczaj zniszczenia budowli przeciwnika. Vainglory to gra właśnie z tego gatunku, która została stworzona od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Jak sobie z tym poradzili magicy ze studia Super Evil Megacorp?

Nie dla niedzielnych graczy

Pierwsza rzecz, z której trzeba zdać sobie sprawę to fakt, że Vainglory jest grą szalenie rozbudowaną, kierowaną do zapalonych gamerów, a nie niedzielnych graczy. Niech świadczą o tym chociażby ogromne turnieje e-sportowe, w których nagrody sięgają dziesiątek tysięcy dolarów (jeśli chodzi o Vainglory). Warto dodać, że finał ubiegłorocznego turnieju rozegrano w Katowicach, pod koniec 2015 roku. Vainglory to pierwsza gra z gatunku MOBA na urządzenia mobilne, która przyciągnęła taką ilość graczy na całym świecie.

Walcz!

O co więc chodzi w grze Vainglory? Gracze dzielą się na dwa trzyosobowe zespoły. Celem każdej z drużyn jest dotarcie do bazy przeciwnika i zniszczenie znajdującego się tam kryształu. Kontrolujemy jedną, wybraną przez siebie postać. W sumie odblokować możemy dwudziestu pięciu wojowników, a każdego z nich ulepszymy, a także dopasujemy jego wygląd, dzięki zdobywaniu nowych skórek postaci. Co więcej, każdy z bohaterów ma własny zestaw specjalnych umiejętności, których umiejętne wykorzystanie ma ogromny wpływ na wynik bitwy.

Przepiękna gra

Vainglory to tytuł o perfekcyjnej niemalże oprawie, nie tylko graficznej. Taktyczny widok z góry pozwala podziwiać areny zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Postacie, kontrolowane zarówno przez prawdziwych graczy, jak i boty sterowane przez SI, to bardzo dopracowane graficznie modele, które zwyczajnie przyciągają wzrok. Animacje zaś, tworzą wrażenie szalonego tempa i chaosu. Dopiero po samodzielnym rozegraniu pierwszej bitwy zdajemy sobie sprawę, że wygrana wymaga taktycznego podejścia i rozważnego „machania szabelką”. Odgłosy bitwy i muzyka tworzą klimat walki na śmierć i życie, potęgując związane z Vainglory doznania. Jednym słowem, ta gra zasługuje na pełne 10/10.

Nie bądź noobem

Aby połapać się w grze Vainglory potrzebne są godziny praktyki, ale twórcy bardzo dbają o początkujących graczy. Wsparcie dla amatorów zasługuje na ogromne pochwały. W podstawy rozgrywki, rządzące nią mechanizmy, a także zaawansowane taktyki wprowadzą nas interaktywne samouczki, a także profesjonalnie przygotowane tutoriale wideo. Ogrom instrukcji i poradników utwierdza jedynie w przekonaniu, że Vainglory to nie tytuł, który odpalamy w czasie długiej podróży autobusem, ale poważna produkcja, która wymaga skupienia i komfortowych warunków.

Dołącz do społeczności

Według danych sklepu Google Play grę Vainglory zainstalowano na ponad milionie urządzeń. Dzięki takiej liczbie graczy stworzyła się ogromna społeczność, która rywalizuje ze sobą w tej świetnej produkcji z gatunku MOBA. Mamy nadzieję, że twórcy gier dostrzegą, iż na urządzenia mobilne także można tworzyć gry poważne i rozbudowane, i pójdą śladem studia Super Evil Megacorp. Vainglory ściągnięcie za darmo na Androida i iOS. Szczerze polecamy, choć nie jest to gra dla każdego.

Metryczka

Vainglory to przedstawiciel gier z gatunku MOBA na urządzenia mobilne. Studio Super Evil Megacorp stworzyło tytuł, który podbija serca e-sportowców, a nagrody za ogólnoświatowe turnieje wynoszą dziesiątki tysięcy dolarów.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 8

Grafika: 10

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie