Data dodania: 01-06-2016

Czołgowy Zolyx

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Stealin to gra logiczna przypominająca klasyczny tytuł „Zolyx”.
2. Jako kierowca czołgu musisz przejąć wrogie tereny.
3. Świetnie wykonana, choć nieco monotonna.

Andrzeju, nie denerwuj się

 

Stealin to dwuwymiarowa gra, w której celem jest przejęcie terytoriów wroga. Oddanym w nasze ręce czołgiem należy tak poruszać się po planszy, aby „odcinać” kolejne fragmenty terenu. Zadanie utrudniają patrole, które krążą to w jedną, to w drugą stronę. Jeśli takowy przetnie ścieżkę naszego ruchu lub trafi bezpośrednio na czołg – game over. Żeby lepiej to zobrazować, wyobraźcie sobie wielki tort urodzinowy. Nożem (czołgiem) chcecie ukroić jak największy kawałek za pomocą jednego cięcia. Starsi gracze mogą natomiast pamiętać tytuł „Zolyx” z Commodore’a. Twórca Stealin wprost mówi, że właśnie na tej produkcji wzorował się tworząc grę.

 

Szczegółowo i kolorowo

 

Grafika wygląda bardzo dobrze. Poziomy są ciekawie i różnorodnie zaprojektowane, dzięki czemu, choć ciągle robimy to samo, nie jesteśmy aż tak znużeni jednym widokiem. Osobiście bardzo spodobał nam się dobór kolorów w grze. Plansze są żywe i przyciągają wzrok. Co do dźwięków wiele pisać nie trzeba – przygrywa nam prosta melodia potęgująca napięcie.

Twórca Stealin to bez wątpienia człowiek o ciekawym poczuciu humoru, które towarzyszy nam podczas rozgrywki. Dla przykładu, na ekranie wczytywania przyczytać możemy różne, mniej lub bardziej zabawne zdania typu „Proszę nie graj we mnie w toalecie”, czy „Umyj ręce zanim zagrasz”. Ot, taka ciekawostka.

 

Zachwyt lub nienawiść

 

Zaryzykujemy stwierdzenie, że Stealin to gra, która budzi skrajne emocje. Jedni będą nią zachwyceni, a oderwanie się od smartfona będzie nie lada wyzwaniem. Z drugiej strony nie zabraknie graczy, którzy tytułem znudzą się szybciej niż Casanova przeciętną panienką. Obu tym grupom nie sposób odmówić chociaż częściowej racji, ponieważ faktem jest, że Stealin jest grą dopracowaną, o ciekawym gameplay’u, jednak szybko budzącą w nas uczucie monotonii. Sytuację próbują ratować historyczne ciekawostki traktujące o militariach i wojnie, które wyświetlają się na ekranie pomiędzy niektórymi levelami. To troszkę mało.

 

Uć, riplej

 

Gra proponuje nam oglądanie powtórek w serwisie Everyplay. Możemy podejrzeć jak z danym poziomem poradzili sobie inni gracze, albo umieścić tam własne nagranie. Rzecz może i przydatna, jeśli szukamy wskazówek, ale szczerze mówiąc to tylko mały dodatek, który być może kogoś zainteresuje.

Stealin to porządna gra logiczna, która dobrze wygląda i może wciągąć. Jeśli nie należycie do osób szybko nudzących się jedną czynnością, to być może zakochacie się w tej produkcji. Za tytuł trzeba zapłacić – symbolicznie, ale jednak. Wystarczy urządzenie z Androidem lub iOS, parę złotych na koncie i możecie rozpoczynać podbój wrogich ziem.

 

Podsumowanie

 

Stealin jest grą logiczną osadzoną w realiach wojny. Naszym zadaniem jest odbicie wrogich terytoriów. Produkcja została stworzona na podstawie znanej i lubianej, starej gry Zolyx.

 

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7
Grafika: 8
Grywalność: 8

 Screeny z gry na tablecieOficjalna zajawka gry