Data dodania: 06-02-2017

„Stoi na stacji lokomotywa…”

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Train Simulator 2016 to symulacja sterowania pociągiem.
2. Na Twojej drodze stanie kilka przeszkód, jak ograniczenia prędkości, czy ślepe zaułki.
3. Grafika nie zachwyca, przynajmniej w większości elementów.

Maszynista poszukiwany

 

Kariery zawodowe różnie się toczą i nie każdemu było dane spełnić dziecięce marzenia o zostaniu maszynistą ogromnych pociągów towarowych. Żyjemy jednak we wspaniałych czasach – powstały gry symulujące niemal każdy zawód, także wyżej wspomniany. Zanim porzucicie swoją aktualną pracę i nawymyślacie szefowi, sprawdźcie się w roli „kierowcy” pociągów, w grze Train Simulator 2016.

Nie ma łatwo

 

Twoim celem jest dowiezienie ładunku z punktu A do punktu B. Gra podzielona jest na misje, których na początku rozgrywki mamy dokładnie pięćdziesiąt. Jeśli myśleliście, że maszynista jedynie siedzi i popycha wajchę przyśpieszenia, to Train Simulator wyprowadzi was z błędu. Niezależnie od długości trasy, zawsze trzeba być skupionym, inaczej przekroczymy dopuszczalną prędkość, skręcimy na zwrotnicy w ślepą trasę, albo przejedziemy przez przejazd z otwartymi zaporami, co tragicznie skończy się dla zmotoryzowanych. Kiedy pociąg się rozbije, musimy powtarzać cały poziom od początku – checkpointów brak.

Przyciski i guziczki

 

My w symulatorach największą uwagę zwracamy na interfejs – im więcej suwaków, przycisków i guzików, tym lepiej. Train Simulator pod tym względem nie zawodzi, ale też nie imponuje. Do naszej dyspozycji oddano suwak do skręcania pociągiem, wajchę przyśpieszenia, hamulec, bieg wsteczny i sygnał dźwiękowy. Jest też opcja zmiany kamery, ale ta, na którą liczyliśmy najbardziej, nie powala. Chodzi oczywiście o widok z wnętrza lokomotywy – jest tam całkowicie pusto.

Połowiczny sukces

 

Grafika to dla nas swego rodzaju zagadka. Lokomotywy są dopracowane, wyglądają naprawdę ładnie, natomiast ciągnięte wagony są już wyraźnie brzydsze. Podobnie ma się sprawa z otaczającym światem – perony, z których zaczynamy trasę, wyglądają nieźle, zaś całe otoczenie, które towarzyszy nam przez resztę podróży jest w większości zaniedbane przez twórców. Po dodaniu wszystkiego razem otrzymujemy nieco karykaturalną oprawę, która sprawia wrażenie dokończonej jedynie w połowie. Ten fakt nie powinien jednak zakłócać zabawy zapalonym graczom.

Sklep z maszynami

 

Do odblokowania, a właściwie kupienia, mamy około dziesięciu lokomotyw, które różnią się wyglądem, mocą oraz sposobem zasilania (elektryczne, solarne, parowe). Szkoda, że nie odwzorowano prawdziwych maszyn, co jest przecież pożądane w grach symulacyjnych. Nie zastosowano także żadnego systemu ulepszeń lokomotyw, który niewątpliwie jeszcze mocniej wciągnąłby graczy w świat produkcji. Znawcy i pasjonaci tematu mogą poczuć się zawiedzeni.

Darmowa gra

 

Train Simulator 2016 nie ma co prawda zbyt wiele wspólnego z symulacją, (podobnie jak większość gier mobilnych z tym dopiskiem) ale mimo to z pewnością znajdzie wielu miłośników. Połowicznie dobra grafika, niewielkie zróżnicowanie misji i brak jakiegokolwiek punktu zaczepienia, który pozwoliłyby zapamiętać ten tytuł na dłużej to poważne wady, ale pasjonaci tematu z pewnością przymkną na nie oko. Darmową grę przetestujecie pobierając ją na urządzenia z Androidem.

Metryczka

 

Train Simulator 2016 to gra, która symuluje pracę maszynisty. Twoim zadaniem jest bezpiecznie dowieźć ładunek do wskazanego punktu. Darmowa produkcja wciąga, ale nie zachwyca.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 7

Grafika: 7

Grywalność: 6

Screeny z gry na telefonie: