Data dodania: 02-03-2016

Mali giganci w kamaszach

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Czy sequel dorówna pierwszej części gry?

Tiny Troopers wydane w 2015 roku okazało się sporym sukcesem. Po świetny przyjętej przez krytyków i graczy pierwszej części wojskowego shootera, obawiano się, czy po tak krótkim czasie od jej premiery, druga część  będzie naprędce skleconym sequelem stworzonym tylko po to, żeby na fali popularności nabić portfele producentów. Co do motywacji ekipy z CHILLINGO nie ma cienia wątpliwości, ale nie wpłynęło to negatywnie na jakość gry.

Mini żołnierze – maximum zabawy

Przyczyn powodzenia można upatrywać w niewielkich zmianach względem pierwowzoru. W Tiny Troopers 2 po raz kolejny obejmujemy dowództwo nad oddziałem skarlałych komandosów na, wzorowanych na współczesnych, arenach wojennych. W zamian za urwane centymetry dostajemy burzę wybuchów, fale naboi, rzeki krwi, a na nas wiadrami wylewa się satysfakcja. Każdej z różnorodnych misji, które przyjdzie nam wykonać, towarzyszy mnóstwo akcji, trochę główkowania, ale przede wszystkim grad uderzeń w ekran naszego urządzenia mobilnego.

Prosta rozgrywka – różne poziomy trudności

W grę wprowadza nas krótki tutorial, po którym nawet niedzielni gracze nie będą mieć najmniejszego problemu z rozpoczęciem zabawy. Sterowanie naszym oddziałem mikrusów jest bowiem dziecinnie proste. Stuknięcie w obszar mapy szczelnie wypełniający ekran naszego urządzenia mobilnego zmusi całą ekipę do ruchu, a stuknięcie w przeciwnika rozpocznie strzelanie w jego kierunku.

Przed każdą z misji możemy ustawić poziom trudności. Pierwszy jest banalnie łatwy i szybko z niego zrezygnujecie co najmniej na rzecz średniego. Najwyższy poziom jest zarezerwowany dla prawdziwych wyjadaczy: przeciwnicy są coraz szybsi, inteligentniejsi, a ich strzały dużo celniejsze. Żeby pokonać będziecie musieli się dużo poruszać, chować i odpowiednio korzystać z dodatkowego wyposażenia. Duży plus za dynamiczną rozgrywkę i intuicyjne sterowanie.

Różnorodne misje i ciekawe mapy

Kolejnym niewątpliwym atutem gry są różnorodne misje i dobrze wyglądające scenerie. Naszą jednostkę specjalną czekają takie zadania, jak: odbijanie jeńców, niszczenie infrastruktury wroga, przetrwanie w zasadzkach, czy rozprawienie się z hordami zombie w misjach specjalnych. Każda z kolejnych misji jest coraz trudniejsza ze względu na liczbę przeciwników, ich uzbrojenie oraz ukształtowanie terenu.

Mapy, na których przyjdzie nam dokonać żywota wielu bezlitosnych wrogów, są różnorodne, ukształtowanie terenu miewa znaczący wpływ na rozgrywkę i wyglądają bardzo dobrze w swojej kolorowej szacie graficznej. Każda kolejna z 4 kampanii, składająca się z około 6/7 misji, przenosi nas w inny rejon świata: dżunglę, pustynię, czy koło podbiegunowe.

Zbieraj belki, ugrade’y i dodatkowe wyposażenie

Za każdego zabitego wroga, roztrzaskany budynek, zebrany bonus i zakończoną powodzeniem misję otrzymamy sowitą zapłatę w złotych monetach i medalach, za które możemy doposażyć nasz oddział. W trakcie trwania misji możemy wezwać wsparcie, dzięki któremu za odpowiednią sumkę kupimy granaty, wyrzutnie rakiet, wezwiemy nalot, czy też dodatkową apteczkę lub dodatkowe wsparcie w postaci najemnika.

Dużo większe kwoty przyjdzie nam wydać na podniesienie umiejętności i upgrade standardowego wyposażenia. Będziemy mogli ulepszyć różne aspekty działania naszego karabinu maszynowego (celność, siłę rażenia, czy magazynek), kupić naszym milusińskim nowe wdzianko lub podwyższyć ich rangę, co wpłynie korzystnie na zdobywanie monet.

Prostota i satysfakcja w grze gwarantowane

Darmowa gra Tiny Troopers 2: Special Ops charakteryzuje się prostym sterowaniem, nastawieniem na maksimum akcji i wybuchów oraz bardzo solidną szatą graficzną. Każdą z misji można bez problemu przejść bez dokupywania ulepszeń za prawdziwe pieniądze, co nie jest ostatnio standardem wśród bezpłatnych tytułów. Świetna gra, w której nie ma się do czego przyczepić. Do boju! Za darmo !  Na Androida.

Screeny z gry na tablecie