Data dodania: 03-01-2018

Kto nie lubi gratisów?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Podróż w czasie

 

Pamiętacie gry typu „1000 w 1”? Starsi kojarzą to pewnie z kartridżów do Pegasusa, gdzie w jednym plastikowym pudełeczku było kilkadziesiąt, prawie niczym nie różniących się wersji Contry i Tetrisa. Mi kojarzy się to jeszcze z płytami dołączanymi kiedyś do płatków śniadaniowych. Tu było trochę lepiej, bo chociaż gry nie były najwyższej jakości i było ich dużo mniej to przynajmniej były trochę bardziej zróżnicowane. Tym razem Puzzledom pokazuje, że taką paczkę gier można zrobić porządnie. To zbiór logicznych łamigłówek, który skutecznie trzyma nas przyspawanych do ekranu przez długi czas. Co prawda nie ma tu żadnych wątków fabularnych, ale gra jest bardzo rozbudowana ze względu na zatrzęsienie trybów gry. Mało tego- każdy z trybów ma jeszcze więcej poziomów a ich przejście wcale nie jest takie proste. Jak to się stało, że każda łamigłówka była mi wcześniej znana, a jednak Puzzledom kradnie mi tyle czasu?

Estetyka to podstawa

 

Jedną z podstawowych zalet gry jest przejrzystość. Pomimo tak ogromnej ilości trybów gry dokładnie wiem co gdzie jest. Poruszanie się po menu głównym i pobocznych również nie sprawia żadnych problemów. Przechodząc do rozwiązywania łamigłówek wszystko zostaje po staremu- każdy tryb jest wykonany ze starannością o detale, aż miło na niego popatrzeć! To trochę tak, jak z kostką rubika- każdy ją zna, jest na rynku już tyle lat a mimo to wciąż świetnie się sprzedaje i ma swoich wiernych fanów. Tak samo jest w przypadku Puzzledom- jestem pewien, że wszystkie te logiczne łamigłówki są wam dobrze znane. Prawdopodobnie nigdy nie zwracaliście na nie szczególnie uwagi, ale zwarte w jednej grze na pewno was zainteresują.

Od czego zacząć?

 

Trybów jest mnóstwo, ale nie wszystkie są od razu dostępne. To dobre posunięcie twórców- gdyby od razu oddali wszystkie możliwości w nasze ręce to prawdopodobnie nie chciałoby się nam spróbować ich wszystkich a gra zostałaby w odmętach dysku Waszego smartfona. Odblokowanie innych łamigłówek nie zajmuje dużo czasu- wystarczy paręnaście poziomów z wcześniej odblokowanych trybów i gotowe. Zwykle w przypadku takich gier sam wolę decydować o tym, jaką przybiorę strategię, ale w tym wypadku rozumiem developerów- pewnie to jedyny sposób, żeby zatrzymać graczy na dłużej przy ich produkcji. 

Podsumowanie

 

Prosty pomysł, świetne wykonanie- to nie mogło się nie udać. Puzzledom to świetny zbiór łamigłówek, który bezczelnie będzie kradł wasze resztki koncentracji i wolnego czasu. Wady? Na razie- nie stwierdziłem.

Screeny z darmowej gry na telefon

 

Puzzledom tryby gry

Puzzledom tryby gry

Puzzledom tangram

Puzzledom tangram


Puzzledom dokowanie

Puzzledom dokowanie

Puzzledom łączenie punktów

Puzzledom łączenie punktówPuzzledom początek poziomu

Puzzledom początek poziomu

Puzzledom rozwiązany poziom

Puzzledom rozwiązany poziom


Puzzledom plumber

Puzzledom plumber

Puzzledom układanka

Puzzledom układanka