Data dodania: 21-06-2016

Ślizgaj po bambusy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Land Sliders to zręcznościówka o bajecznie prostym sterowaniu.
2. Grafika jest śliczna – wszystko w temacie.
3. Koło produkcji nie można przejść obojętnie – albo ją pokochasz, albo znienawidzisz.

Dla małych i dużych dzieciaków

 

Land Sliders to gra zręcznościowa skierowana głównie do młodszych graczy, ale nie tylko. W wirtualnym świecie wykreowanym przez twórców odnajdzie się każdy miłośnik produkcji wymagających szybkiego, ale przemyślanego machania palcem. Tytuł od australijskich deweloperów świetnie wygląda, ale niestety szybko może znudzić. Z naciskiem na „może”, bo znamy jednostki zakochane w Land Sliders.

Rozgrywka

 

Sama rozgrywka jest bardzo prosta i sprowadza się do przeciągania palcem po ekranie. Kontrolujemy w ten sposób jedną z kilkudziesięciu postaci, które wraz z postępami w grze zyskują nowe umiejętności. Poruszamy się po wiszących wśród chmur mini-wyspach. Zbieramy rozsiane po nich monety i inne przedmioty, jednocześnie unikając przeciwników, z którymi spotkanie natychmiast kończy naszą przygodę. Na kolejny level możemy przenieść się w dowolnym momencie, ustawiając postać na specjalnym portalu.

Bajkowe widoki

 

Grafika to, naszym zdaniem, największa zaleta Land Sliders. Wielopoziomowy świat w bajkowych klimatach wygląda bardzo zachęcająco, choć jego różnorodność mogłaby być nieco bardziej dopracowana. Do odblokowania mamy wiele wspomnianych wcześniej postaci, a ich modele to zlepki figur geometrycznych o oryginalnym wyglądzie i zadowalającym poziomie zróżnicowania. Ciekawostką jest fakt, że zmieniając kontrolowaną postać, zmieniają się także zbierane przez nas przedmioty (punkty) – panda poluje na bambusy, lew na steki, a postać z gry RPG na EXP’a. Perfekcjoniści, którzy dużą uwagę zwracają także na muzykę, docenią to jak wpisuje się ona w konwencję świata gry.

Powiewa nudą

 

Odblokowywanie kolejnych bohaterów to fajna, dająca satysfakcję sprawa, ale to trochę mało. Land Sliders szybko daje nużące uczucie powtarzalności i oferuje niewiele mogących poprawić to elementów. Jedynym wyjątkiem są misje, które możemy aktywować na poszczególnych poziomach, oraz znajdźki pod postacią wielkanocnych jajek. O tym, co kryją, nie będziemy mówić. Co prawda zadania zwykle polegają na tym samym – zebraniu konkretnej ilości przedmiotów, ale przynajmniej jesteśmy za to nagradzani monetami. To właśnie za ich pomocą kupimy nowe postacie.

Za darmo

 

Land Sliders to gra z ładną grafiką, oryginalnym sposobem sterowania i zbyt małą ilością wyzwań. Kierowana przede wszystkim do dzieci zręcznościówka zdaje się mieć jedynie dwa rodzaje „fanów” – tych, którzy ją uwielbiają i tych, którzy jej nienawidzą. Aby przekonać się, do których należycie, wystarczy pobrać tytuł za darmo ze sklepu Google Play bądź App Store.

Metryczka

 

Land Sliders to gra stworzona głównie dla najmłodszych. Zręcznościówka może pochwalić się przepiękną grafiką i prostym, oryginalnym systemem sterowania. Jeśli nie nudzicie się jedną czynnością zbyt szybko, to pokochacie ten darmowy tytuł.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 9

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie